ÜRO kummaline nõudmine: viirusevastased meetmed peavad inimõigusi austama

Maailm,
- Updated
©AFP/Scanpix
ÜRO tundub arvavat, et rahvasteränne tuleks haigusvastaste meetmete seast välja jätta.

Parafraseerides seda rumalat nõuet võiks teha ettepaneku: nõudku ÜRO koroonaviiruselt, et too austaks inimeste õigust elule.

Valitsused, kes uue koroonaviiruse leviku tõkestamiseks piiranguid ja karantiine kehtestavad, peavad tagama inimõiguste austamise ja hoiduma tahtmatutest tagajärgedest inimeste elatisele, rõhutas ÜRO inimõiguste ülemvolinik Michelle Bachelet reedel.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Sulgemised, karantiinid ja muud sellised meetmed COVID-19 leviku tõkestamiseks tuleb alati läbi viia inimõigusnormidest lähtuvalt ning ohtude hindamiseks vajalikul ja proportsionaalsel viisil,” ütles ülemvolinikuamet avalduses.

Tegelikult on just tegu olukorraga, kus võib hädavajalikuks osutuda mõningate inimõiguste kitsendamine – kui jutuks on miljonite elude säästmine.

Pole kahtlustki, et ÜRO peab silmas ka migratsiooni (mis ei ole inimõigus). Koroonaviirus aga suunab hetkel kogu maailma elu – see peaks tähendama ka massimigratsiooni teede kindlat sulgemist.

Võib vaid ette kujutada, mis juhtuks, kui kümned tuhanded Türgi-Kreeka piiril ootavad migrandid Euroopasse lahti lastakse – koroonaviirus kihutaks kohe jõudsalt edasi, sest migrantide seas on lisaks süürlastele inimesi kogu Lähis-Idast.

Kindlasti on Kreekal võimatu kontrollida migrante lisaks nende muule taustale ka koroonaviiruse osas – ja paljud neist võivad pärit olla Iraanist, kus viiruse levik on eriti suur ja ilmselt juba ka edasi kantud. Tohutu migrandimass on hea koht nii viiruse levikul laagrites kui ka edasiviimisel üle maailma, sealhulgas Euroopasse.

Saudi Araabia juba sulges Meka ja Medina palveränduritele, kogu maailm suleb piire ja kärbib lennuliiklust – massimigratsiooni aga ei taha vasakliberaalid sellesse vajalikku piirangute nimistusse panna. Või ongi Euroopa liidrite järsku tekkinud ettevaatuses ka väikest koroonahirmu tunda?

Tänased uudised räägivad: Bollywoodi “Oscarite” tseremoonia jäetakse viirusekartuses ära; EL-i tervishoiuministrid otsivad võimalusi viiruse pidurdamiseks” Iraani välisministri nõunik suri koroonaviirusse; Aasia aktsiaturud olid reedel viiruse tõttu languses; Air Baltic tühistas koroonaviiruse tõttu veel 90 reisi, ja nii edasi.

Kõige tähtsam aga oleks sulgeda kõik migratsiooniteed, et lisaks kogu ebaturvalisusele ei liiguks edasi ka haigusetekitajad. ÜRO oma üleideologiseerituses aga ei taha seda arvestada.

One commentOn ÜRO kummaline nõudmine: viirusevastased meetmed peavad inimõigusi austama

  • Avatar

    Googeldage ka üro agendasid, agenda 21 ja agenda 2030. Lisaks kõigele muule ei mainita 2030 omas enam mingeid inimõigusi.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused