ÜRO on muutunud lobafoorumiks: keskkonnaohud olevat suurimaks väljakutseks inimõigustele

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Pilt Sudaani Lõuna-Darfurist: käib ekstensiivne karjakasvatus, mis hävitab keskkonda; erinevate ühiskonnagruppide vahel puhkenud konflikt on viinud kodusõjani, ja edasi toimub migratsioon Euroopasse.

ÜRO läheb oma eelkäija Rahvasteliidu teed: maailmaorganisatsioonist on saanud sisutühjade deklaratsioonide esitaja.

ÜRO inimõigusjuht hoiatas esmaspäeval, et saastest ja kliimamuutustest tulenevad keskkonnaohud vallandavad ja süvendavad konflikte üle kogu maailma ning kujutavad endast peagi suurimat väljakutset inimõigustele.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Saaste, kliimamuutuste ja bioloogilise mitmekesisuse kahanemise omavahel seotud probleemid võimendavad konflikte, pingeid ja struktuurimuutusi ning sunnivad inimesi üha haavatavamasse olukorda,” ütles Michelle Bachelet ÜRO inimõigusnõukogus.

Bachelet hoiatas, et keskkonnaohtude intensiivistudes “hakkavad need kujutama suurimat meie ajastu väljakutset inimõigustele”.

Laias laastus näeb selle jutu sisu välja selline: inimesed saastavad, sellest tulevad kliimamuutused, need vallandavad konflikte ja siis rikutakse inimõigusi. Keda selle ahela eksisteerimises siis süüdistada? ÜRO tundub süüdlasi otsivat – kuigi lõppkokkuvõttes saab saastaja ise inimõiguste osas pihta. See kehtib eriti Kolmanda maailma kohta. (AFP-BNS-UU)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused