Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

ÜRO sai peasekretäri visiidi ajal Kiievisse “postkaardi” otse Putinilt

-
29.04.2022
ÜRO peasekretär Antonio Guterres Ukrainas.
© Scanpix

Venemaa näitas üles põlgust ÜRO vastu, rünnates Ukraina pealinna ajal, mil sinna saabus varem Moskvat külastanud maailmaorganisatsiooni peasekretär.

Venemaa raketiköögid tabasid neljapäeva õhtul Kiievit, kus on visiidil ÜRO peasekretär António Guterres, tegemist on esimese sellise rünnakuga alates aprilli keskpaigast.

“Raketilöögid Kiievi kesklinnas @antonioguterrese ametliku visiidi ajal,” kirjutas Twitteris Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõi kantselei.  AFP korrespondendid kuulsid plahvatust ning nägid piirkonnast tulevat suitsu ja leeke.

Ukraina presidendi nõunik Mõhailo Podoljak kinnitas Twitteris samuti rünnaku toimumist.

“Päev varem istus Guterres Kremlis pika laua taga. Täna kärgatavad tema pea kohal plahvatused. Kas see on niiöelda postkaart Moskvast? Tuletage meelde, et miks Venemaal on endiselt koht ÜRO Julgeolekunõukogus,” märkis Podoljak uudisteportaali Unian vahendusel.

ÜRO peasekretär Antonio Guterres ja tema meeskond olid šokeeritud Venemaa rünnakute lähedusest, mis tabasid neljapäeval nende visiidi ajal Kiievi kesklinna, teatas maailmaorganisatsiooni eestkõneleja Saviano Abreu. (BNS)