ÜRO tahab rännet kontrollima hakata, USA sellesse ei usu ja Ungari kardab migratsiooni kasvu

Maailm,
©Reuters/Scanpix
USA suursaadik ÜRO-s Nikki Haley ütleb, et tema riik ei usalda rändeküsimusi kolmandatele jõududele.

Peaaegu kõik ÜRO liikmesriigid ühinevad deklaratsiooniga, millega soovitakse rännet ülemaailmselt kontrollida.

Ainult Ameerika Ühendriigid ei osale selles, sest Washington usub, et see on vastuolus nende riikliku suveräänsusega. Ka EL-i liikmesriik Ungari  kõhkleb, sest kardab migratsiooni kasvu.

ÜRO teatas reedel oma esimesest ülemaailmsest rändekokkuleppest. Maailmaorganisatsiooni esindajate hinnangul on eesmärgiks muuta ränne valitsustevahelise koostöö ja riikliku suveräänsuse kaudu turvaliseks ja korrapäraseks. Mittekohustusliku lepingu allkirjastamine toimub kavade kohaselt detsembris Marokos. 193 ÜRO liikmesriigist on selle heaks kiitnud 192.

Ameerika Ühendriigid teatasid oma mitteseotusest ja loobusid läbirääkimistest põhjusel, et leping ei olnud kooskõlas nende iseseisvusdeklaratsiooni põhimõtetega. Ameerika esindaja ÜRO Nikki Haley ütles, et USA ei kavatse sisserändepoliitikat kolmandatele isikutele edasi anda. President Donald Trump aga hoiatas hiljutisel NATO tippkohtumisel, et Euroopa laseb rändel ennast hävitada.

Ungari ajakirjanduse andmetel arutleb Budapesti valitsus lepingust taganemise üle. Põhjuseks on see, et pakt võib suurendada sisserännet Euroopasse.

ÜRO andmete kohaselt on maailmas üle 250 miljoni migrandi, mis on 3,4 protsenti maailma elanikkonnast. “Ränne on tõsine asi,” ütles ÜRO Peaassamblee president Miroslav Lajcak. “Aga varem ei olnud meil vahendeid seda protsessi juhtida.”

Kriitikud nimetavad ÜRO-d lühendi UN järgi United Nonsenss ning kahtlevad, kas maailmaorganisatsiooni suudab ka sellist vastuolulist probleemi konsensuslikult lahendada.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused