USA Alabama osariigi senat kehtestas abortidele ranged piirangud

Maailm,
©Reuters/Scanpix
Alabama kuberner Kay Ellen Ivey allkirjastab seaduse “Human Life Protection Act”.

USA Alabama osariigi senat võttis teisipäeval vastu karmistatud abordiseaduse, millega abort sisuliselt keelustatakse.

Ainsaks erandiks on oht tulevase ema elule. Ka vägistamise või insesti puhul on abort Alabamas edaspidi keelatud.

Uues seaduses on abort võrdsustatud raske isikuvastase kuriteoga. Abordi läbiviinud arsti võib oodata kuni 99-aastane vanglakaristus.

Alabama kuberner kirjutas kolmapäeval seadusele ka alla. Siiski ei võimalda senati ja kuberneri otsus seadusel kohe jõustuda ja abordiõiguse toetajad on lubanud seaduse ka kohtusse kaevata.

Samas ei pelga Alabama seaduse toetajad kohtuteed. Vastupidi, seaduseelnõu autori, vabariiklase Terri Collinsi ja tema toetajate sõnul loodetakse jõuda sellega välja ülemkohtusse, kus on praegu enamuses konservatiivsed kohtunikud. Nende abiga loodetakse pöörata tagasi 1973. aastal vastuvõetud ülemkohtu otsus, millega seadustati abort kõigis USA osariikides.

Alabama uue abordiseaduse näol on tegemist USA kõige rangema abordiseadusega. Alabama senatis moodustavad enamuse vabariiklased.

Allikas: The New York Times

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused