Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

USA Demokraatliku partei peasekretäriks soovib kandideerida radikaalne moslem

-
20.11.2016
Laadime sisu...

14. novembril teatas Minnesota osariigi esindaja Keith Ellison, et soovib kandideerida Demokraatide partei peasekretäri kohale. Ellison pöördus islamiusku ülikooliõpingute ajal ja ta on USAs esimene kongressi valitud moslem.

Tema kandideerimist peasekretäri kohale toetab näiteks senati demokraatide liider senaator Chuck Schumer. Oponendid viitavad aga Ellisoni Iisraeli-vastastele väljaütlemistele ja sellele, et ta on avalikult toetanud liikumise Nation of Islam(NOI – mustanahaliste ülimuslikkustkuulutav USA religioosne ja poliitiline liikumine) juhti Louis Farrakhani.

Mitmed prominentsed Demokraatide partei mõõdukamad liikmed on väljendanud oma pahameelt selle üle, et Schumer Ellisoni kandidatuuri toetab. Samas on väga liberaalse taustaga poliitikud Ellisoni poolt. Näiteks ütles Massachusettsi senaator Elizabeth Warren, et imetleb Keith Ellisoni väärtushinnanguid ja tema pühendumust muuta USA toimivaks riigiks selle kõigi elanike, mitte ainult valitute jaoks.

Hiljuti ärritas Ellison Ameerika avalikkust Twitteri postitusega, milles nimetati islamiradikaalide vastu suunatud Iisraeli kaitsepoliitikat rassistlikuks apartheidiks. Lisaks võrdles Ellison president George W. Bushi 2007. aastal Hitleriga ning üsna hiljuti võttis ta vastu annetusi radikaalset islami propageerivalt rühmituselt CAIR.

Mõttekoja Center for Security Policy juht Frank Gaffney sõnul on Ellisoni puhul tegemis moslemiga, kes teeb koostööd, toetab ja abistab Moslemi Vennaskonda. „Nähes, kuidas Keith Ellison toetab rühmitusi nagu CAIR, NOI, moslemite tudengiühendus jne, jne – rühmitusi, millel kõigil on vaieldamatult tihedad sidemed Moslemi Vennaskonnaga –, siis see on just sedasorti asi, mis on lihtsalt õõvastav,“ ütles Gaffney.

Ellisoni vastaskandidaatideks on Vermonti kuberner Howard Dean, Lõuna-Carolina demokraatide liider Jaime Harrison ja Demokraatliku partei laekahoidja Henry Muñoz III. Demokraadid valivad uue peasekretäri ilmselt järgmise aasta alguses.

Allikas: Breitbart.com (tõlkinud Triin van Doorslaer)

FOTO: AP/Scanpix