Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

USA ei anna diplomaatide samasoolistele elukaaslastele enam sissesõiduviisasid

-
03.10.2018
Homolipp hakkab ennast USA lipu kõrval halvemini tundma.
© Liis Treimann/Postimees

Samal ajal kui Eesti kohtud üritavad seadusi rikkudes välismaal abiellunud samasooliste paaride mittekodanikust poolt riiki smugeldada, keerab USA geipaaride jaoks hoopis kruvisid kinni, seda pisut teises kontekstis.

USA presidendi Donald Trumpi administratsioon keeldub alates esmaspäevast välismaiste diplomaatide ja Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni töötajate samasoolistele partneritele viisasid andmast ning nõuab juba Ameerika Ühendriikides olijatelt aasta lõpuks abiellumist või riigist lahkumist.

Trumpi administratsioon põhjendab nõuet asjaoluga, et heteropaaride puhul nõutakse kaasadele viisade väljastamisel samuti abielus olemist. Samasoolistel paaridel on samad õigused ja soodustused, järelikult peavad olema ka samad kohustused.

Probleemiks võib saada see, et paljudes riikides pole samasooliste abielud seaduslikud, need on võimalikud ainult 12 protsendi ÜRO liikmesmaade puhul.

Määrus tühistab 2009. aastal Hillary Clintoni välisministriks oleku ajal väljastatud määruse, mille kohaselt saavad elamisloa ka samasoolised elukaaslased. Teadaolevalt puudutab uus määrus vähemalt kümmet diplomaati, kes peavad nüüd abielluma.

Allikad: eestinen.fi, Foreign Policy