Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

USA esindajatekoja luurekomisjoni juhi sõnul puuduvad tõendid sidemete kohta Venemaa agentide ja Trumpi kampaaniameeskonna liikmete vahel

-
01.03.2017
Laadime sisu...

USA esindajatekoja luurekomisjoni juhi Devin Nunes’i sõnul ei ole neil endiselt mingeid tõendeid selle kohta, nagu oleks Trumpi presidendikampaania ajal olnud kontakte Venemaa agentidega.

Nunes kinnitas, et hetkel puuduvad sellekohased tõendid, kuid uurimisega tegeletakse jätkuvalt. Nunes kutsus selle nädala alguses kokku pressikonverentsi, et selgitada mitmeid esile kerkinud probleeme, nende hulgas ka New York Times’is ilmunud artiklit, mille kohaselt olevat mõned Trumpi kampaaniameeskonna liikmed olnud kampaania ajal ühenduses Venemaa luureteenistusega. Nunes’i sõnul ei ole tema juhitud komisjon siiani läbiviidud uurimise käigus ebaseaduslikele kontaktidele mingit kinnitust leidnud. „Ma ei räägi siin mitte ainult kolmest artiklis nimetatud ameeriklasest, vaid ma räägin üleüldiselt ameeriklaste kontaktidest venelastega,“ ütles Nunes. New York Times’i artiklis oli nimetatud nimepidi Trumpi kampaaniajuhti Paul Manaforti ja mainitud veel kahte isikut, kuid mitte nimepidi. Manaford lahkus kampaaniajuhi kohalt 19. augustil.

Nunes kinnitas, et ta püüab olla väga ettevaatlik. Tema sõnul ei tohi ei USA valitsus ega kongress tegeleda oma kodanike jahtimise ning süüdistamisega, justkui oleksid nood Venemaa salaagendid. Inimeste süüdistamine ainult ajaleheartiklile tuginedes ei ole õigusriigile kohane. „Just see teebki mulle muret – me alustame Ameerika kodanikele nõiajahti, kuna nende nimi ilmus kusagil leheveergudel,“ ütles Nunes.

Praeguse seisuga ei ole teada, et Trumpi kampaaniameeskonna liikmed oleksid välisriikide valitsustega suheldes rikkunud seadust, ehkki sidemeid venelastega oli.
Pärast president Obama otsust 29. detsembril pikendada sanktsioone Venemaa vastu, rääkis kindralleitnant Michael Flynn – kes hiljem astus ametisse Trumpi julgeolekunõunikuna, kuid oli sunnitud skandaali tõttu ametist lahkuma –, korduvalt Sergei Kisljakiga, Venemaa suursaadikuga USAs. USA justiitsministeerium lindistas need vestlused, kuid lindistuste transkriptsioonid sattusid mingil moel meedia kätte. Nunes’i arvates peaks FBI keskenduma hoolega sellele, et uurida välja, mismoodi sai selline asi juhtuda.

Allikas: Breitbart (tõlkinud Triin van Doorslaer)

FOTO: Reuters/Scanpix