Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

USA Florida osariik hakkab suuri tehnoloogiafirmasid tsensuuri ja valimistesse sekkumise pärast trahvima

-
03.02.2021
Florida kuberner Ron DeSantis lubab sotsiaalmeediahiidusid valimistesse sekkumise pärast karistada. (Foto: Scanpix)

Ameerika Ühendriikide Florida osariigi kuberner Ron DeSantis teatas, et suuri tehnoloogiaettevõtteid nagu Facebook, Twitter ja Google ootavad edaspidi ees suured trahvid Florida elanike tsenseerimise ja valimistesse sekkumise eest.

Vabariiklasest DeSantis kritiseeris teisipäevasel pressikonverentsil uudistega manipuleerimist ja teatud inimeste tsenseerimist ning tutvustas uut seadust, kus on sellise tegevuse eest määratud suured trahvid.

„Florida elanike andmed ja isiklik teave peab olema kaitstud, neile peab olema võimaldatud ligipääs veebiplatvormidele ja õigus osaleda valimistel ilma suurte tehnohiidude poolse sekkumiseta,“ ütles De Santis.

Tema sõnul on kõik mainitud platvormid muutunud aastate jooksul neutraalsetest sõnavabadust võimaldavatest suhtlusvõrgustikest teatud eelistatud narratiivi edendajateks. „Selle tagajärjel on need võrgustikud hakanud mängima üha otsustavamat rolli valimistel ja mõjutanud negatiivselt ameeriklasi, kes ei toeta Big Techi kartelli poolt soositud ortodoksseid vaateid,“ selgitas kuberner.

Ta vihjas näiteks sellele, et Big Tech muutis Joe Bidenile ebasoodsaid uudiseid, sulges prominentsete vabariiklaste kontosid, teiste hulgas ka president Donald Trumpi kontod, ja eemaldas alternatiivse sotsiaalmeediaplatvormi Parler Amazoni serveritest.

„Kui 2,8 miljonit ameeriklast otsustas Parleri allalaadida ja jagada seal teavet oma sõprade, pere ja kolleegidega, siis mis oli tulemuseks? Amazon, Google ja Apple tõmbasid juhtme seinast välja,“ lisas DeSantis.

Ta kutsus tsenseerimise asemel üles avameelsele ja jõulisele debatile Ameerikat puudutavate probleemide üle ning ütles, et tehnoloogiaettevõtete tegevus on kodanike diskrimineerimine.

Florida osariigi uue seaduse kohaselt määratakse tehnoloogiaettevõttele poliitilise kandidaadi konto kustutamise eest valimisperioodil trahv 100 000 dollarit päevas, seda seni, kuni kandidaadi konto on taas avatud.

Kui tehnoloogiaettevõte tegeleb ühe kandidaadi esile tõstmisega teise ees, siis tuleb sedalaadi tasuta reklaam registreerida Florida valimiskomisjonis poliitilise kampaania toetusena.

Ühtlasi nõuab seadus, et tehnoloogiaettevõtted peavad teavitama kasutajaid piisava ajavaruga reeglite muutmisest ning konto sulgemisest.

„Ning lisaks, kui tehnoloogiaettevõte kasutab oma sisu ja kasutajaga seotud algoritme mingi poliitilise kandidaadiga seotud sisu või kampaania peitmiseks või eraldi esiletoomiseks, määratakse ettevõttele samuti igapäevane trahv,“ teatas DeSantis.

Florida esindajatekoja spiiker Chris Sprowlsi sõnul võimaldab seadus kontrollida Facebooki, Google’i Amazoni, Twitteri ja Apple’i tegevust Floridas. „Neil on ligipääs isikuandmetele ja võimalus kontrollida inimese sõnavabadust,“ ütles Sprowls. „Me astume vastu ja asume lõpuks võitlusesse nende vastuoluliste ja puntrasse läinud tsenseerimise, keelustamise ning eemaldamise standarditega.“

Ühe näitena tõi DeSantis välja asjaolul, et 2020. aasta presidendivalimistel oleks 20% Joe Bideni poolt hääletanud inimesi jätnud selle tegemata, kui nad oleksid teadnud Joe Bideni poja Hunteri kahtlastest äridest Hiina ja Ukrainaga. Uudised Hunteri võimuga kauplemisest jõudsid avalikkuse ette oktoobris, kuid meedia ja sotsiaalvõrgustikud pühkisid teema vaikselt vaiba alla.

Nüüdseks on teada, et Hunter Bideni vastu on algatatud uurimine maksupettuses ja et korruptiivse võrgustiku tegevusega on seotud olnud ka Joe Bideni vend. Samuti on leidnud kinnitust, et Joe Biden oli kursis oma poja tegemistega ning sekkus ka ise Obama asepresidendina kahtlastesse äridesse Hiinas ja Ukrainas.

Allikad: Townhall, Epoch Times