Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

USA Föderaalsel Juurdlusbürool oli üle 40 usaldusväärse allika Bidenite seadusvastase äri kohta, kuid juurdlust ei alustatud

-
27.10.2023
Hunter ja Joe Biden on tuntud ebaseadusliku äritegevuse tõttu, mida üritatakse igati kinni mätsida.
© Scanpix

USA kongressi vabariiklasest senaator Chuck Grassley saatis teisipäeval riigi peaprokurörile Merrick Garlandile ja FBI direktorile Christopher Wray’le kirja, milles väitis, et FBI-l oli üle 40 usaldusväärse allika, mis kinnitasid Hunter, James ja Joe Bideni seadusvastase tegevusega seotud teavet, kuid ilmselt poliitilise surve tõttu ei algatatud Bidenite perekonna suhtes uurimist.

„Paljude usaldusväärsete vilepuhujate poolt mitme aasta jooksul minu kontorisse laekunud info põhjal jääb mulje, et justiitsministeeriumis ja FBI-s püüti lõpetada Bidenite perekonna tegevusega seotud uurimise läbiviimine,“ kirjutas Grassley.

„Niisugune otsus viitab tõsisele poliitilisele kallutatusele, mis ei mõjuta mitte ainult peaprokuröri ja FBI direktori otsustusprotsesse, vaid ka reaametnike ning süüdistajate tööd,“ lisas Grassley. Ta märkis, et justiitsministeeriumi vilepuhuja andmetel hõlmas üks Bidenite perekonnaga seotud uurimistest FBI informant FD-1023 toimikut, mille kohaselt said Hunter ja Joe Biden kumbki 5 miljoni dollari suuruse altkäemaksu.

Juulis avalikustas Grassley FD-1023 toimiku, milles väidetakse, et Hunter ja Joe Biden sundisid Ukraina energiaettevõtte Burisma Holdings tegevjuhti Mõkola Zlotševskit maksma neile altkäemaksu ja ähvardasid Ukrainat abirahadest ilmajätmisega, kui tollane president Petro Porošenko ei vallanda Burisma uurimisega tegelevat prokuröri.

„Justiitsministeeriumi ja FBI mõned ametnikud püüavad, ja on püüdnud, ebaseaduslikult viivitada ja peatada Bidenite perekonna tegevuse täielikku ja põhjalikku uurimist, teiste seas, aga mitte ainult, ka FD-1023 toimikuga seoses,“ seisab Grassley kirjas. „Siinjuures on väga oluline küsimus, kas FBI uuris saadud teavet või sulges uurimise?“ Grassley märkis ühtlasi, et juhul kui andmed jäetigi ebaseaduslikult läbi vaatamata, poleks see FBI puhul sugugi ebatavaline.

Allikas: Breitbart News