Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

USA ja Venemaa väidetav kokkuleppe hakkab sõjapõgenikke Süüriasse tagasi aitama?

-
23.07.2018
Süürlased valmistuvad lahkuma Arsali linna põgenikelaagrist Liibanoni Bekaa orus Süüria idapiiril 7. juulil 2018, kuna nad naasevad oma kodudesse Süüria Qalamouni piirkonnas.
© AFP/Scanpix

Venemaa ja USA presidentide Helsingi kohtumise ühe tulemina toob Reuters välja kokkuleppe Süüria põgenike naasmiseks.

Venemaa kaitseministeerium on saatnud Ameerika Ühendriikidele ettepaneku korraldada Süüria pagulaste tagasipöördumine. Pagulased tuleb saata tagasi sinna, kus nad elasid enne Süüria kodusõda algust 2011. aastal, vahendab kansalainen.fi.

Venemaa kaitseministeeriumi esindaja Mihhail Mizinjev ütles Vene uudisteagentuurile TASS, et kokkulepe saavutati Venemaa ja USA presidentide vaheliste arutelude tulemusena Helsingis. Vestluste täpne sisu pole teada.

Reutersi andmetel on kavas luua kolmepoolsed organisatsioonid pagulaste Süüriasse mitte ainult Venemaal ja Ameerika Ühendriikides, vaid ka naaberriikides Jordaanias ja Liibanonis.

Ameerika Ühendriikide ja Venemaa sõjaväelastel on Süürias sideühendus, et vältida juhuslikke kokkupõrkeid ja ühine töö pagulaste repatrieerimisel aitaks koostööd laiendada.

Mizintsev ütles, et lähitulevikus saab Liibanonist tagasi Süüriasse minna 890 000 põgenikku, 300 000 Türgist ja 200 000 Euroopa Liidu riikidest, kokku üle 1,7 miljoni põgeniku.

Samal ajal jätkuvad Süüria lõunaosas lahingud valitsusvägede ja mässuliste vahel, mis on tekitanud uusi põgenikehulki.

Enamik Süüria pagulasi on püsinud Türgi laagrites, sest loodavad lõpptulemusena siiski koju naasta. Merkeli üleskutset tulla Saksamaale on paljud analüütikud pidanud kuriteoks, sest see andis alternatiivi neile, kes võõrsile jäämist ei kavandanud ja keda mistahes uue valitsusega rahuaegne Süüria vajab ülesehitustööks. Süüria stabiilsematesse piirkondadesse on tuhandeid põgenikke juba ka naasnud.

Lähiajal selgub ilmselt, kui reaalne on jätkuva sõja tingimustes põgenike naasmine ja mil määral panevad sellele käe ette Euroopasse sisserännet korraldavad globalistlikud ringkonnad.

Täiendatud! Sajad Süüria põgenikud lahkusid esmaspäeval Liibanonist, et asuda koduteele, ütles AFP ajakirjanik sündmuspaigalt. Tegemist on Beiruti ja Damaskuse koostöös läbi viidava tagasipöördumisega.

Mehed, naised ja lapsed istusid Liibanoni idapiiril Arsali linnas kõikvõimalikele autodele ja isegi traktoritele. Julgeolekujõud kontrollisid Süüriasse naasjate dokumente. Liibanoni riikliku uudisteagentuuri NNA teatel algas esmaspäeva hommikul “umbes 850 Süüria põgeniku vabatahtlik repatrieerimine”.

Liibanon on Süüria kodusõja seitsme aasta jooksul andnud peavarju 1,5 miljonile Süüria põgenikule. Riigi enda elanikkond ulatub 4,5 miljoni inimeseni. Viimastel kuudel on kahe riigi koostöös kodumaale tagasi pöördunud üle 800 süürlase.