Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

USA kiire lahkumine kinkis Talibanile ohtralt sõjatehnikat

-
18.08.2021
Kabuli lennuvälja kohal tiirutavad veel NATO kopterid.
© Scanpix

Üha enam selgub Bideni kiire Afganistanist lahkumisega seotud katastroofilisi tagajärgi – muuhulgas said islamiäärmuslased endale hüljatud sõjalise otstarbega kopterid.

Valge Maja möönis teisipäeval, et Afganistanis võimu haaranud islamistliku Talibani kätte on langenud märkimisväärne kogus USA sõjalist varustust.

Fotod ja videod on näidanud Talibani võitlejaid relvade ja sõidukitega, mida kasutasid USA üksused või millega varustati Afganistani julgeolekujõude. Kandahari lennuväljal langes talibite kätte ka USA UH-60 Black Hawk ründekoptereid ja muud varustust.

“Ilmselgelt ei ole meil täielikku pilti, kuhu iga artikkel kaitsematerjali on läinud. Kuid kindlasti on üsna suur kogus langenud Talibani kätte,” ütles Valge Maja riiklik julgeolekunõunik Jake Sullivan.

Tema sõnul on miljonite dollarite väärtuses sõjalise varustuse langemine vaenlase kätte näide “rasketest otsustest, millega president silmitsi seisab 20-aastase sõja lõpetamise kontekstis”.

Sullivan märkis, et Black Hawk kopteritega varustati Afganistani valitsusvägesid, et aidata neil võidelda Talibani mässulistega. Valitsusväed aga andsid islamistidele kiiresti alla ning loovutasid neile ka kontrolli suure hulga relvastuse ja kopterite üle. (AFP-BNS)

Uued Uudised vahendavad siin välisagentuuride uudist ega ole vastutavad neis sisalduvate sõjalis-tehniliste valetõlgenduste eest.