USA kindlasti muutub – kuid mitte selles suunas, nagu protestmäratsejad lootsid

Maailm,
- Updated
©Scanpix
1. mail protesteeris Ameerika relvadeseaduste karmistamise vastu. Märatsemislaine tõestas, et relvi on kogukondade kaitseks vaja.

Liberaalne meedia, (sealhulgas kogu Eesti peavoolumeedia – toim.) kirjeldab USA-s toimuvat nii üheülbaliselt kui veel saab – head tagakiusatud mustanahalised, tõpralik politsei, halb Trump ja nii edasi.

Tegelikkus on kõvasti teistsugune. Morning Consuli läbi viidud küsitlus leidis, et 58 protsenti ameeriklastest toetab sõjaväe saatmist politseile appi USA 130 linnas toimunud mässude ja rüüstamiste lõpetamiseks, vastu on 30%.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Üldse ei räägita sellest, kuidas valged ameeriklased, kellel on palju seaduslikke relvi, on asunud oma kogukondades kodude kaitseks patrullima ja see on märatsejatele väga kainestavalt mõjunud.

USA-s on märgatav seegi, kuidas märatsemiste süvenedes hakkavad protestid kiiresti toetajaid kaotama, sest mõõdukad mustad näevad, kuidas nende rassikaaslased sisuliselt hävitavad ülesehitatut, ja pärast seda ei muutu kohe kindlasti mitte miski mustadele paremaks. Vägivallatsemine on ületanud piiri, kust protestid enam positiivset mõju ei anna.

Tohutut kahju tegid protesteerijad nii riigile kui ühiskonna ühtsusele, kuid ennekõike endale, hävitades monumente ja teisi kultuuriväärtusi – sellega näitasid nad ennast mitte ainult märatsemisega probleeme “lahendavat”, vaid ka täielikku tsiviliseerimatust.

Hoiatatakse ühe eriti ohtliku meeleolu eest, mis on levimas nii mustade kui valgete seas – see on mõttelaad, et las lähebki sõjaks, siis saab asi mingigi lahenduse. Kuna võitjat sellest tulla ei saa, siis oleks ainsaks reaalseks lahenduseks kogukondade täielik eraldumine ja omaette eksisteerimine. Isegi kui vägivald kohe katkestada, on lõhe rasside vahel jällegi laiemaks kärisenud.

Kõige naiivsem on lootmine, et nüüd läheb mustadel täna märatsemisjõu näitamisele paremaks. Ei lähe. Kui nad saavadki vähemusena riiklikult privileege, siis peavad nad ka oma panust suurendama. Vaenupurske tõttu eemalduvad teised neist, ja mistahes keskkonnas tuleb neil endil hakkama saada – mustanahalised politseinikud hakkavad mustade kuritegevusega võitlema, neil tuleb hoolitseda ka võimupositsioonidel oma kogukonna tööhõive ja sotsiaalsete garantiide eest ja nii edasi. Ainult et siis pole enam valgeid, keda ebaõnnestumistes süüdistada.

Allikas: Voice of Europe

6 commentsOn USA kindlasti muutub – kuid mitte selles suunas, nagu protestmäratsejad lootsid

 • Avatar

  “Liberaalne meedia, (sealhulgas kogu Eesti peavoolumeedia – toim.) kirjeldab USA-s toimuvat nii üheülbaliselt kui veel saab – head tagakiusatud mustanahalised, tõpralik politsei, halb Trump ja nii edasi.
  Tegelikkus on kõvasti teistsugune. Morning Consuli läbi viidud küsitlus leidis, et 58 protsenti ameeriklastest toetab sõjaväe saatmist politseile appi USA 130 linnas toimunud mässude ja rüüstamiste lõpetamiseks, vastu on 30%.”

  Liberaalne meedia… ÕIGUS, aga miks väänatakse sõna liberaalne, ehk salliv, sellise nurga alt? Sest ongi väändunud.
  USA ise on ju liberalismi kants niiöelda. Ja teeks selgeks peale slõuganite liberalismi tähenduse. Sallivus, inimeste PRIVAATÕIGUSTE austamise, isegi kui sa oled kiiksuga vennikene. Ja kes poleks. Normaalset inimest on kohutav kohata! Inimest, kes püüab olla alati normaalne, kunagi ei julge jääda iseendaks.

  Ma ikka ei tahaks seda võõrsõna niimoodi ära retsida, nagu on retsitud parem ja vasakpoolsuse mõiste. Võõrsõna on see ju. Miks ei võiks öelda “salliv meedia”? Sest kui sa ei salli seda mida “meie”, siis oled sa tembeldatud teatud tembeldatud karja jaoks kuidagi antifaa, anti fashist, anti kommunist, anti see ja teine.

 • Avatar

  Ameerika Ühendrikidele “tõmmati vesi peale” 1871a seaduste paketiga mis tegi senisest Vabariigist korporatsiooni peakorteriga Districkt Of Columbias. Sellest hetkest hakkas kehtima kolmikpakt keskustega Vatikanis (linn linnas ehk osa Rooma linnast) kui usuline keskus, City Of London (linn linnas – mitte segi ajada linnaga London) mis oli rahaline keskus ja vastloodud Washington DC-ga (ka linn linnas ehk piirnes/osa linnaga Alexandria) mis sai oma rolliks olla sõjaline löögirusikas.
  Selle pakti initsiaatoriteks olid pankurite liit eesotsas Baruchide, Rotchildide ja USA esindaja Rockefelleritega. Eesmärk oli KOGU maailm määrata pangandus/rahandus orjusesse ja teha oma “konnatiigiks”. Senini on see õnnestunud aga ükski impeerium mis on ehitatud valedele ja kontidele/verele ei püsi kaua. Trumpi saamine presidendiks algatas “revolutsioonilise” situatsiooni – küsimus on vaid selles kas üks klikk asendub teisega või tuleb reaalne muutus ja monetaarne orjus muudetakse ära?
  Mustade ära kasutamine selles võitluses on vaid väike detail suures sõjas. Etturid langevad esimeste seas ja saavad kuningaks vaid malemängus – elus neid lihtsalt kasutatakse ära ehk tsiteerides klassikat – “ära aetud hobused lastakse ju maha…”

  • Avatar
   krijgsvolk

   Isand Nuhkija, tänan valgustava info eest antud teemal! Kuigi võin lugeda oma tagasihoidlikku isikut paljulugenuks, siis nimetet teave on minu jaoks uus. Seega võimaluse korral palun enda jaoks lugemiseks veel infoallikaid, soovitavalt saksa või vene keeles, need mul rohkem käpas, koolis põhi alla saadud. Inglise keelega on nagu iseõppijal- nirum seis, kuid kui teema on huvitav, närin end läbi küll! 🙂

   • Avatar

    Alusta lisatud raamatust – mul on /usa/ ajaloo teemalisi raamatuid terve kuhi – eriti raskelt on just selle teema omad kätte saada ja palju infost on nö “ridade vahel” nad ei ole küll peidatud, kuid tuleb näha seost /olla lugenud/ mitme teise allika või raamatu infot. Kahjuks on 99% saadaval just inglise keeles – vene keeles pole suurt midagi – NLiit ei lasknud omadel kaalutlustel ja “uus Venemaa” suht samadel kaalutlustel. Saksa keelega on keerulisem – ise ei valda ja viimasel ajal pole enam aega kahh seega sealt ei oska midagi soovitada.
    https://www.amazon.com/Creature-Jekyll-Island-Federal-Reserve/dp/091298645X

    Aga seadusest – esmased lingid on siin aga nagu alati “kurat peitub detailides” ehk nendes pügalates millest avalikkust ei informeerita – seal on kirjas, et “teatud lisad” aga neid saab lugeda vaid Kongressi Raamatukogus või siis kohalikus “riigi teatajas” – mille kätte saamine on keeruline – iga kord trükiutakse vaid paar tuhat eksemplari – siis jagatakse nagu Eesti teatajat – teatud raamatukogudele ja ülejäänud lähevad tasuta jagamisele.
    Jagatakse neid Riigitrükikojas WDC-s elava järjekorra alusel ja seal seistakse juba kella 4 hommikul või isegi õhtust kui tuleb välja “huvitav” seadus – kullerid teenivad head raha selle eest ;/
    https://en.wikipedia.org/wiki/District_of_Columbia_Organic_Act_of_1871
    https://www.senate.gov/artandhistory/history/common/generic/EnforcementActs.htm

    Lühikokkuvõtteid ja ülevaateid jagab see dsentlemen; https://www.realhistorychannel.org/updates-archives

 • Avatar
  Elmer Hill

  Kunagi tegutses USA-s mustade terroriorganisatsioon Mustad Pantrid, mis seadis endale üheks eesmärgiks isegi lõunaosariikides mustade iseseisev riik rajada.Siin aga mustad oma pähkliajuga ei mõelnud, kes nende “riiki” juhiks, et nad paari aasta pärast põhja ei langeks nagu Lõuna Rodeesia-Simbabve.Küllap on praegugi Ameerikas neid, kes mõtlevad USA-st lahkulöömisele.USA on paigutatud isegi 10 lõhkiminekuohuga riigi hulka nagu Suurbritannia, Hispaania, Venemaa jt-otsige vastav info netist välja.
  Aga kui hüpoteetiliselt võtta, millised oleksid need osariigid, kuhu näiteks Trump hullud neegrid ja antifad elama paneks ja ütleks: nüüd saage ise hakkama!-kordan, see on hüpotees.Kes pakub?

 • Avatar
  Väga mannetud vennikeseed tunduvad

  Võibolla tungite sügavamale unesse? Mannetud…

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused