Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

USA kindlasti muutub – kuid mitte selles suunas, nagu protestmäratsejad lootsid

-
05.06.2020
1. mail protesteeris Ameerika relvadeseaduste karmistamise vastu. Märatsemislaine tõestas, et relvi on kogukondade kaitseks vaja.
© Scanpix

Liberaalne meedia, (sealhulgas kogu Eesti peavoolumeedia – toim.) kirjeldab USA-s toimuvat nii üheülbaliselt kui veel saab – head tagakiusatud mustanahalised, tõpralik politsei, halb Trump ja nii edasi.

Tegelikkus on kõvasti teistsugune. Morning Consuli läbi viidud küsitlus leidis, et 58 protsenti ameeriklastest toetab sõjaväe saatmist politseile appi USA 130 linnas toimunud mässude ja rüüstamiste lõpetamiseks, vastu on 30%.

Üldse ei räägita sellest, kuidas valged ameeriklased, kellel on palju seaduslikke relvi, on asunud oma kogukondades kodude kaitseks patrullima ja see on märatsejatele väga kainestavalt mõjunud.

USA-s on märgatav seegi, kuidas märatsemiste süvenedes hakkavad protestid kiiresti toetajaid kaotama, sest mõõdukad mustad näevad, kuidas nende rassikaaslased sisuliselt hävitavad ülesehitatut, ja pärast seda ei muutu kohe kindlasti mitte miski mustadele paremaks. Vägivallatsemine on ületanud piiri, kust protestid enam positiivset mõju ei anna.

Tohutut kahju tegid protesteerijad nii riigile kui ühiskonna ühtsusele, kuid ennekõike endale, hävitades monumente ja teisi kultuuriväärtusi – sellega näitasid nad ennast mitte ainult märatsemisega probleeme “lahendavat”, vaid ka täielikku tsiviliseerimatust.

Hoiatatakse ühe eriti ohtliku meeleolu eest, mis on levimas nii mustade kui valgete seas – see on mõttelaad, et las lähebki sõjaks, siis saab asi mingigi lahenduse. Kuna võitjat sellest tulla ei saa, siis oleks ainsaks reaalseks lahenduseks kogukondade täielik eraldumine ja omaette eksisteerimine. Isegi kui vägivald kohe katkestada, on lõhe rasside vahel jällegi laiemaks kärisenud.

Kõige naiivsem on lootmine, et nüüd läheb mustadel täna märatsemisjõu näitamisele paremaks. Ei lähe. Kui nad saavadki vähemusena riiklikult privileege, siis peavad nad ka oma panust suurendama. Vaenupurske tõttu eemalduvad teised neist, ja mistahes keskkonnas tuleb neil endil hakkama saada – mustanahalised politseinikud hakkavad mustade kuritegevusega võitlema, neil tuleb hoolitseda ka võimupositsioonidel oma kogukonna tööhõive ja sotsiaalsete garantiide eest ja nii edasi. Ainult et siis pole enam valgeid, keda ebaõnnestumistes süüdistada.

Allikas: Voice of Europe