Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

USA kohus määrab karistusi rahumeelsetele protestijatele, mitte vägivallatsejatele

-
21.07.2021
USA ei karista neid, kes mullu suvel süütasid riigi linnad. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Selle aasta 6. jaanuaril Washingtonis Kapitooliumil rahumeelselt meelt avaldanud mehele määrati karistuseks 8-kuune vangistus, samas kui sadade möödunud suvel USA linnades märatsenud mässajate puhul on süüdistustest loobutud.

Floridast pärit Paul Allard Hodgkinsile määrati esmaspäeval kohtumenetluse takistamise eest 8-kuune vanglakaristus. Trump 2020 lippu kandnud Hodgkins oli sattunud mitmele Kapitooliumi senati hoones tehtud videole ja fotole ning tunnistas end kohtus ka süüdi. Süüdistaja nõudis karistuseks 18-kuulist vangistust, kuid kuna Hodgkins ei osalenud vägivallatsemises ega vara hävitamises määrati talle karistuseks 8 kuud, mis on kolmest seni Kapitooliumi kohtuasjas langetatud süüdistustest karmim.

Kohtunik Randolph Mossi sõnul osales Hodgkins aktiivselt üritusel, mis kujunes ohtlikuks nii Kapitooliumile kui ka demokraatiale. Advokaat Mona Sedky aga leidis, et vanglakaristuse määramine Hodgkinsile „saadab teistele võimalikele protestijatele valju ja selge sõnumi, mis ütleb, et kui nad võetakse kinni, ootab neid ees tõsine karistus ja seega järgmist korda enam ei tule“.

Ka möödunud suvel toimunud Black Lives Matter protestide käigus arreteeriti sadu inimesi, kuid paljudest süüdistustest on loobutud. New Yorki politsei andmetel arreteeriti Manhattanil 485 inimest, kuid 222 puhul loobuti süüdistusest, Bronxis arreteeriti 118 ja loobutud on 73 süüdistusest, 19 said väiksema karistuse, vanglakaristust ei määratud kellelegi.

Septembris ilmunud Associated Pressi raporti järgi arreteeriti George Floydi surma järel 300 inimest, kes panid toime vägivallatsemisi, loopisid molotovi kokteile, põletasid politseiautosid ja vigastasid politseinikke. Kolmandik neist kuritegudest pandi toime Portlandis, muuhulgas asepolitseiülema ründamine ja föderaalkohtuhoone põlema süütamine. Vanglakaristuse on siiani saanud neli BLM-i protestijat, seda Minneapolise politseijaoskonna süütamise ning 12 miljoni dollari suuruse kahju tekitamise eest.

Kapitooliumi protestidega seoses on lisaks Hodgkinsile saanud vanglakaristuse veel kaks isikut – mõlemad selle eest, et sisenesid Kapitooliumi hoonesse ja võtsid osa sealsetest protestidest.

Allikas: Breitbart