Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

USA Missouri osariik võitleb kodanike õiguse eest omada ja kanda relvi

-
12.06.2021
Enamikule ameeriklastest tähendab relv kodanikuõigust ennast, oma peret, vara ja vabadust kaitsta.
© Scanpix

USA Missouri osariigi kuberner Mike Parson plaanib allkirjastada seaduse, mis keelab uute föderaalsete relvaseaduste jõustamise osariigis. President Bideni administratsioon tahab kehtestada rangemad relvaseadused, mis näiteks USA riikliku laskurliidu (NRA) hinnangul oleksid vastuolus USA põhiseaduse ja traditsioonidega.

Missouri kuberneri kõneisiku Kelli Jonesi sõnul allkirjastab vabariiklasest kuberner lähiajal seaduse, mille järgi on Missouri kohtute ja õiguskaitseorganite ülesandeks kaitsta USA põhiseaduse teise parandusega (Second Amendement) ette nähtud õigust omada ja kanda relvi.

Samuti muudab Missouri uus seadus kehtetuks kõik selle õigusega vastuolus olevad föderaalseadused. „Kuberner on teadlik nii seaduse õiguslikust mõjust kui ka sellest, et peame praegu rohkem kui kunagi varem määratlema föderaalvalitsuse limiteeritud rolli kodanikele põhiseaduse teise parandusega antud õiguste kaitsmisel,“ ütles Jones.

Relvakasutamise piiramist toetavad lobistid ja demokraadid on Missouri uut seadust teravalt kritiseerinud, väites et see on vastuolus põhiseaduse ülimuslikkuse klausliga. Ühtlasi leiavad demokraadid, et uus seadus on ohtlik, kuna Missouris toimub üsna palju tulistamisi ja mõrvu.

Osariigi vabariiklastest seadusandjate sõnul on aga seadus oluline, kuna föderaalvalitsus ilmselgelt kavatseb jätkata relvakontrolli karmistamisega. „Otsene relvakandmise keeld, magasinikeeld, rünnakud erarelvatootjatele, õiguse andmine kohtutele inimestelt relvade ära võtmiseks ja relvaostu piirangute seadmine eraisikutele,“ ütles Missouri senaator Eric Burlison jaanuaris.

Missouri esindajatekoja liige Jared Taylori sõnul võetakse seadus vastu, kuna rünnaku all on põhiseadusega ette nähtud relva omamise ja kandmise õigus. „Seda ründavad demokraadid, eriti just Bideni administratsioon ja demokraadid Washingtonis,“ ütles Taylor.

Missouris on nimetatud seadust püütud ka varem vastu võtta, ent edutult – viimati vetostas selle demokraadist kuberner Jay Nixon. Kuid sel aastal sai seadus toetuse nii Missouri senatis (häältega 22-10) kui ka esindajatekojas (häältega 111-42). Nüüd ootab seadus kuberneri allkirja.

Allikas: Epoch Times