USA on Pariisi kliimaleppe osas skeptiline

Maailm,
- Updated

USA president Donald Trump teatas laupäeval, et langetab järgmisel nädalal otsuse, kas Ühendriigid järgivad edasipidi 2015. aastal sõlmitud lepet süsihappegaasi emissiooni üleilmseks kärpimiseks.

“Ma teen oma lõpliku otsuse Pariisi leppe suhtes järgmisel nädalal!” kirjutas Trump Twitteris G7 kohtumiselt Sitsiilias, kus USA partnerid avaldasid talle survet jääda kindlaks leppele, mille sihiks on väidetava globaalse soojenemise ohjeldamine. Välisminister Rex Tillerson on varem öelnud, et USA ei astu uisapäisa ühtegi sammu, mis kahjustaks tema majanduse kasvu ja rahva heaolu.

Saksa liidukantsler Angela Merkel ütles laupäeval, et USA presidendi Donald Trumpi partnerid juhtivate tööstusriikide ühenduses G7 on jäetud teadmatusse tema kavatsuste osas kliimaleppe suhtes, nimetades debatti tippkohtumisel Sitsiilias äärmiselt ebarahuldavaks.

“Kogu diskussioon kliima teemal oli väga raske, et mitte öelda väga ebarahuldav,” lausus Merkel.

“Meil on siin olukord kuus ühe vastu, mis tähendab, et ei ole endiselt mingit märki selle kohta, kas USA jääb Pariisi leppesse või mitte,” lisas ta.

AFP-BNS-UU

Kommentaarid

One commentOn USA on Pariisi kliimaleppe osas skeptiline

  • Avatar

    Meie maamuna kliima sõltub sisuliselt 100%liselt Päikese käitumisest. Aga kuidas meie Päike suvatseb käituma hakata, seda ei oska mitte keegi ette ennustada. Järelikult on igasugused kliimalepped ja muu taoline tulevase kliima ümber sebimine lihtsalt üks korruptiivne rahvusvaheline projekt

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused