USA president Donald Trump: Kavanaugh ja tema pere kannatasid kohutavalt

Hetk pidulikult tseremoonialt.

USA president Donald Trump palus esmaspäeval uuelt ülemkohtunikult Brett Kavanaugh´lt vabandust kohutavate piinade ja kannatuste eest, mida tema ja tema perekond pidid taluma ametissekinnitamise käigus.

“Tahan paluda meie rahva nimel vabandust Bretti ja kogu Kavanaugh´ide pere käest kohutavate kannatuste ja piinade pärast, mida te pidite taluma,” ütles Trump Valges Majas korraldatud formaalsel pidulikul vannutamistseremoonial, vahendab BNS.

Kavanaugh ise kinnitas, et jääb meeskonnamängijaks ega kanna vimma tema vastu aset leidnud rünnakute pärast.

“Ülemkohus on üheksaliikmeline meeskond. Ma Kavatsen alati jääda meeskonnamängijaks. Ametissekinnitamise protsess oli väga pingeline, kuid nüüd see on möödas. Ma keskendun sellele, et olla nii hea kohtunik, kui vaid suudan. Ma võtan selle ameti vastu tänulikkuse ja mitte kibedusega,” ütles Kavanaugh.

Kavanaugh vannutati laupäeval ülemkohtunikuks, mis tähendas suurvõitu tema kandidaadiks esitanud Trumpile. Kavanaugh on järjekorras 102. ülemkohtunik.

Trump süüdistas pealinna Washingtoni Kavanaugh´ vastu protestima kogunenud aktivistide rahastamises globalistist miljardäri ja rahvusriikluse vastast George Sorost.

“Need väga jämedad liftikarjujad on kinnimakstud professionaalid, kelle ainus eesmärk on asetada senaatorid halba valgusesse. Ärge neelake sööta alla,” kirjutas Trump Twitteris. “Vaadake ka kõiki neid professionaalselt tehtud ühesuguseid plakateid, mille eest on maksnud Soros ja teised. Need ei ole keldris armastusest sündinud plakatid. Tülitekitajad,” lausus president.

USA Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) uus uurimine Kavanaugh’ suhtes ei leidnud midagi, mis kinnitaks talle esitatud süüdistusi seksuaalrünnakus. “Uurimine ei leidnud mingit vihjet väärkäitumisele,” lausus Iowa senaator Chuck Grassley, kes juhib senati õiguskomiteed. “Selles pole midagi, mida me juba ei teaks.”

FBI-le anti vabariiklasest senaatori palvel nädal aega kontrollida vasakliberaalist ülikooliprofessori süüdistusi, nagu püüdnuks Kavanaugh teda vägistada ajal, kui nad olid veel keskkoolis.

Vasakliberaalide tavaliseks võitlusviisiks on neile jalgu jäänud inimeste ja nende lähedaste vaimne hävitamine – nad soovivadki inimesed kannatama panna.

Kommentaarid