Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

USA protestijate loosung ACAB häälestab ühiskonda ausalt tööd tegevate politseinike vastu

-
04.06.2020
Rassismivastase liikumise üks loosungeid on ACAB lühend – kõik mendid olevat tõprad.
© AFP/Scanpix

Ameerika rahutused, mis on suurel määral suunatud politsei kui institutsiooni vastu, teevad korravalvurite töö eluohtlikumaks ning riigi ebaturvalisemaks.

On ju rahutuste märklühenditeks mustanahaliste loosungi BLM kõrval ka ACAB (“all cops are bastards” ehk “kõik mendid on tõprad”). Kahtlemata ei soodusta see mingit respekti korravalvurite kui ühiskonna ühe alustala vastu.

New Yorgi Brooklyni linnaosas pussitas mees kolmapäeva õhtul rüüstamiste vastases patrullis olnud politseinikku; tekkis kähmlus, milles ründajat tulistati ja veel kaks politseinikku sai haavata.

Verevalamine leidis aset pärast kell 20.00 alanud liikumiskeeldu, mis on New Yorgis kehtestatud kuriteos kahtlustatud mustanahalise George Floydi tapmisele järgnenud rahutuste vaoshoidmiseks.

Politseikomissar Dermot Shea ütles, et kolm haavatud politseinikku saavad terveks. Neid rünnanud mees toimetati mitme kuulihaavaga haiglasse ja tema seisund on kriitiline.

Esialgsetel andmetel on tegu põhjendamatu rünnakuga kaitsetule politseinikule, ütles Shea. Ta lisas, et viimastel päevadel on politseinikke korduvalt rünnatud.

Telejaam CNN edastas, et teisipäeva öösel New Yorgis rüüstamine jätkus, kuid vähemal määral  kui esmaspäeva öösel. Lisaks üritas suur hulk meeleavaldajaid jõuda Brooklynist üle Manhattani silla Manhattanile, kuid politsei takistas seda.

New Yorgi politseil takistab rahutustele lõpu tegemist linna juhtkonna tegevus, mistõttu võib osutuda vajalikuks föderaaltasemel sekkumine, ütles telejaamale Fox News mõjuka  New Yorgi politseiametiühingu juht Ed Mullins. (AP-BNS-UU)