USA protestijate loosung ACAB häälestab ühiskonda ausalt tööd tegevate politseinike vastu

Maailm,
©AFP/Scanpix
Rassismivastase liikumise üks loosungeid on ACAB lühend – kõik mendid olevat tõprad.

Ameerika rahutused, mis on suurel määral suunatud politsei kui institutsiooni vastu, teevad korravalvurite töö eluohtlikumaks ning riigi ebaturvalisemaks.

On ju rahutuste märklühenditeks mustanahaliste loosungi BLM kõrval ka ACAB (“all cops are bastards” ehk “kõik mendid on tõprad”). Kahtlemata ei soodusta see mingit respekti korravalvurite kui ühiskonna ühe alustala vastu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

New Yorgi Brooklyni linnaosas pussitas mees kolmapäeva õhtul rüüstamiste vastases patrullis olnud politseinikku; tekkis kähmlus, milles ründajat tulistati ja veel kaks politseinikku sai haavata.

Verevalamine leidis aset pärast kell 20.00 alanud liikumiskeeldu, mis on New Yorgis kehtestatud kuriteos kahtlustatud mustanahalise George Floydi tapmisele järgnenud rahutuste vaoshoidmiseks.

Politseikomissar Dermot Shea ütles, et kolm haavatud politseinikku saavad terveks. Neid rünnanud mees toimetati mitme kuulihaavaga haiglasse ja tema seisund on kriitiline.

Esialgsetel andmetel on tegu põhjendamatu rünnakuga kaitsetule politseinikule, ütles Shea. Ta lisas, et viimastel päevadel on politseinikke korduvalt rünnatud.

Telejaam CNN edastas, et teisipäeva öösel New Yorgis rüüstamine jätkus, kuid vähemal määral  kui esmaspäeva öösel. Lisaks üritas suur hulk meeleavaldajaid jõuda Brooklynist üle Manhattani silla Manhattanile, kuid politsei takistas seda.

New Yorgi politseil takistab rahutustele lõpu tegemist linna juhtkonna tegevus, mistõttu võib osutuda vajalikuks föderaaltasemel sekkumine, ütles telejaamale Fox News mõjuka  New Yorgi politseiametiühingu juht Ed Mullins. (AP-BNS-UU)

5 commentsOn USA protestijate loosung ACAB häälestab ühiskonda ausalt tööd tegevate politseinike vastu

 • Avatar
  elame-näeme

  Progressiivne liberaalne Minneapolise linnavolikogu esimees: „linna politseijaoskond likvideeritakse ja asendatakse “avaliku turvalisuse transformatiivse uue mudeliga.” Tundub, et politsei peab mitmel rindel sõdima …

 • Avatar
  või politsei tulistas röövi ära hoidmiseks???

  Ma meenutan Iraani rahutusi paar aastat tagasi jõulude ajal, kui “protestijad” ründasid politsei relvaladu, mööda kõndinud vanaisa lasti oma väikse lapselapse silme all maha, ning seda tegid “protestijad”, ning kui nood POLITSEI RELVALADU röövinud maha lasti, siis oli irmus kisa, et “Iraani reziim tapab rahvast”. Nüüd kui protestid käisid veits enne Suleimani mõrvamist ja ka siis, kui neid püüti lennuki allatulistamise põhjusel üles puhuda, Iraani julgeolekujõud said kätte ja lõhkusid lääne relvade tarneahelad “protestijatele”. Meie meedia muidugi oli kuss. Kuss nagu 20 kollavesti tapmise suhtes Prantsusmaal, aga kui kuskil Venetsueelas rasvunud ja nälgivatele endisest rikaste klassist protestijatele nuuti antakse, siis on kole kisa jälle lahti.

  Ma toon siin puujala-googlitõlke Iisraeli-USA mõttekoja ( nimetatid Begin-Sadat Centre, ehk terrorist Menachim Begin, kes lasi King Davidi hotelli õhku, sai Iisraeli peaministriks ja siis veel Nobeli rahupreemia takkaotsa ) varamust. Too mõtgtekoda on muideks soovitanud, et ISIS-t ei tohi ära hävitada, pigem tasakaalustatult relvastada, et Iisraeli vaenlasi lõhestada ja kurnata. vk.com/prooton lehel viimase posti linkide seast leiate kogu lääne sigadused, kuidas nad on Süüria teemat algusest peale plaaninud ja orkestreerinud. Intervjuu kunagise Prantsuse välisministriga kus ta seda välja toob jne. Kõik, mida Youtyyuub nüüd tsenseerib!

  besacenter.org/perspectives-papers/arm-iranian-protesters/ USA peaks relvastama Iraani protestijaid
  Autor proffessor Hillel Frisch
  9. jaanuar 2018

  BESA keskuse perspektiivdokument nr 711, 9. jaanuar 2018

  KOMMENTEERITUD KOKKUVÕTE: Iraani meeleavaldajate retoorilisest toetusest vabaduspüüdlustele ei piisa. USA peab oma liitlaste, sealhulgas Iisraeli abiga töötama ööpäevaringselt, et pakkuda – kõige sobivamal hetkel – relvi ja teadmisi nende kasutamiseks režiimi vastaste meeleavaldajate jaoks. Aeg tegutseda saab siis, kui režiimi ohvreid saab tuvastada Iraani üldsuse laiast spektrist.

  Kommentaatorid ja eksperdid on avaldanud tunnustust president Trumpile ja USA suursaadikule ÜRO-s Nikki Haley nende selge retoorilise toetuse eest Iraani meeleavaldajatele nende vabaduspüüdlustes. Mõned on tungivalt kutsunud USA üles pakkuma meeleavaldajatele infoplatvorme, et hiilida kõrvale uue meedia ummistustest võimude poolt.

  Ehkki sellest oleks abi, ei piisa sellest. USA peab oma liitlaste, sealhulgas Iisraeli abiga töötama ööpäevaringselt, et pakkuda Iraani protestijatele relvi ja teadmisi nende kasutamiseks.

  Peaks olema selge, miks see nii on. Iraani režiim on nii halastamatu, kui nad tulevad, ja korraldab meeleavaldajate suhtes igasuguseid julmusi, kui ta usub end olevat ohus – tõepoolest, isegi sellisest ohust vähene. Oleks täiesti küüniline ja enesevõitlus, kui USA ja teised julgustaksid protestijaid, planeerimata, kuidas nad saaksid end kaitsta ja režiimi taandada.

  Relvade tõhusaks varustamiseks tuleb tuvastada protestijad, kes neid saavad kasutada, ja nendega tuleb ühendust võtta ning ehitada tarnevõrgud. Need peavad olema kohandatud erinevates keskkondades tegutseva mitmekesise inimrühma vajaduste rahuldamiseks. Mõni tegeleb linnasõjaga, teised hasartmängudega maanteedel ja kogu riigi raudteeliinidel, teised aga löögiüksustena, et mõrvata režiimi ametnikud ja turvatöötajad eesmärgiga muuta jahimehed jahituteks .

  Vähemuste asustatud piirkondades, näiteks kurdid või riigi edelaosas asuvad araablased, tuleks teha jõupingutusi geriljaoperatsioonide läbiviimiseks. Riigi äärealade, kus need vähemused elavad, soojendamine aitab palju kaasa võitlejatele, kes kannavad lahingutegevust relvastatud konflikti peamise strateegilise eesmärgi saavutamisel – oma võimu ülevõtmisel ja hoidmisel Teheranil – tulistavate linnavõitlejate kuumusel.

  Neile meeleavaldajatele vabadussõjalaste vastu tuleb anda ka luureandmeid, mis panevad vaevalise ülesande tagada, et nii relvad kui ka luureandmed voolavad tõelisele opositsioonile, mitte riigiagentide kätte.

  Mingil ajal tuleb seda abi piirata palju karmimate sanktsioonidega kuni riigi sadamate või lennutsoonide blokaadini. Sellised sanktsioonid panevad Iraani elanikele kahtlemata tohutuid raskusi, kuid ajavad koju ka asjaolu, et režiimi säilitamine on püsimatu ja mida kiiremini see kaotatakse, seda kiirem on see kergendus. Loodetavasti innustab selline teostus paljusid võitlejatele abi andma ja peavarju pakkuma.

  Relvade ja luureteenuste osutamiseks algeliste võrkude kavandamine ja loomine oleks pidanud algama 2009. aastal. Kui seda veel ei alustatud, tuleb alustada nüüd.

  Mässu loomine on seotud koalitsiooni loomisega. Massiivne lahkarvamusteta koalitsioonide koalitsioon taastas šahhi 1978. aastal ja ainult ajateenistuse alla viivad ainult laiade jõudude koalitsioon. Tuginedes läänestunud, ilmalikumale ülemisele keskklassile ülikoolides või Teherani paremates linnaosades, ei piisa.

  Liiga vara liikumine võib konservatiivse ja natsionalistliku enamuse võõranduda ja mängida valitsuse propaganda kätte. Liiga aeglane liikumine hõlbustab režiimi pingutusi opositsiooni purustamiseks.

  Tegutsemise aeg on siis, kui režiimi ohvrid suurenevad ja neid saab tuvastada Iraani üldsuse laiast linnast kuni maapiirkondade spektrini, mis tõenäoliselt õhutab sama mitmekesist ja laia avalikkuse reageerimist leinale ja protestimisele.

  USA ja tema demokraatlikud liitlased seisavad sellel teel silmitsi kahe ohuga – vale moraalne kvalifikatsioon ja kartus ebaõnnestuda.

  Nende toimingute osas ei saa olla mingeid õigusi. Vähesed üksused viimase poole sajandi jooksul on tekitanud sama palju kahju ja valu kui ajatolla režiim – USA pantvangide vastu Teheranis; merejalaväelaste vastu, kelle kasarmu Liibanonis pommitati – see on USA ajaloo suuruselt teine ​​terrorirünnak pärast 11. septembrit; ning Argentiina juudikeskuse ja seejärel Iisraeli saatkonna vastu, mis mõlemad olid Iraani terrorismi vastu suunatud. Iraan vastutab ka ettevõtte Hezbollah loomise eest, mida praegu uuritakse miljardi dollarise narkootikumide levitamise ringluse juhtimise eest. Režiimi kaotamine või isegi selle võimu hambumine oleks piirkonnale ja maailmale kasulik.

  Kui peaks tekkima kahtlusi, võiks kaaluda selle režiimi väljakujunemist Põhja-Korea tuumaeksemplariks, kus on palju suurem ressurss ja lähedus nii USA-le kui ka Euroopale.

  Teine kahetsusvorm on ebaõnnestumine. Pingutused võivad nurjuda, millel on verised tagajärjed opositsioonile. Kuid see ebaõnnestumine oleks ainult ajutine. Nii nagu see laine õnnestus kümme aastat tagasi tõusnud lainel, järgneb teine.

  Sõnum peab olema, et ajatolla režiim on hukule määratud. Kuju on pärit Winston Churchillilt. Kurjus lüüakse.

 • Avatar
  vk .com / prooton

  Krokodillipisarad. Kus olid need siis, kui meedia valetas ( seesama CNN eesotsas ) Süürias toimuvatest piinamistest meeleavaldajate vastu? Ei, siis oli asi korras.
  Mõisteti hukka Assange ja Snowden ja Manning, kui avalikustati, kuidas USA sõdurid lõbu pärast inimesi helikopterilt tulistavad Iraagis ( lääne ajakirjanikud olid ja perekond, kes haavatutele appi läks, bussitäis lapsi lasti yipikajee saatel surnuks ) või vanglas seksuaalkuritegusid moslemite vastu sooritasid? “USA reeturid”.

  Praegu Iraagi parlament teatas, et LÜKKAB TAGASI IGASUGUSE ETTEPANEKU USA VÄGEDE VIIBIMISE PIKENDAMISE KOHTA RIIGIS!!!!!!!!

  Seesama iraagi demokraatlik parlament, kelle USA oma Iisraeöli poolt esitatud valedele tuginedes sinna istutas. Seesama “liberaalne-demokraatlik kord”. Aga ei, USA ei taha isegi enda võimule aidatud demokraatlikku korda kuulata, isegi, kui aasta algupoole 1-2 miljonit iraaklast tänaval USA väljumist nõudsid. “Kurdid ei taha”. Keda kotivad kurdid? Samahästi võib öelda, et “antifaa ei taha”. Kurat, kui on juba USA demokraatia, siis käitugu OMAENDA kehtestatud reeglite järgi.

  Mis oleks, kui kuulutaks siin meedias USA majanduspagulastest immigrantide põlismaalaste verega loodud ja kogu maailma IISRAELi ROJALISTLIKU MESSIANISTLIKU PLAANI orjaks olevat USA impeeriumi nüüdsest “reziimiks”, politseid “reziimi repressiivaparaadiks”, sõjaväe kuulutaks “terroristlikuks organisatsiooniks”, sest ta “omab piirkonnas negatiivset ja laienemispüüuga mõju”, nagu Iraani kohta öeldi?

  KAHEPALGELISUS TOIMUB MEIE SILME ALL!!! Tunnustame Golani ja Jeruusalemma iisraeli osana, aga Krimmi mitte. Shavtsenko on poliitvang, kes ETV välisilmas ütles, et juudid tahavad ta mingi nipiga enne presidendivalimisi presidendiks kandideerimast kõrvaldada, ning enam keegi ei omagi talle toetusgruppi riigikogus, nagu siis, kui ta Venemaal vangis oli.

 • Avatar

  See on loomulikult hea pärl – “kaitsetule politseinikule” – umbes nagu “süütu rase”…
  Kui keegi leiab, et politseinik on kaitsetu siis on viimane kas purupurjus või magab silma ja kõrvklappidega kõrtsi taga.
  Politseinik on sisuliselt 100% ajast politseinik ja peab olema relvastatud. Kes seal vastu ei pea mingu maasikaid korjama.

 • Avatar
  Elmer Hill

  Virginia kuberner Ralph Northam valmistub Konföderatsiooni Kindral Robert E.Lee mälestusmärki maha võtma(Yahoo!News.).
  Ameerikasse on saabunud ajd, nagu Eesti koges pärast bolshevike sissetungi pärast sõda.
  Jumal hoia Ameerikat!

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused