USA Senatis tehakse häbiväärsele president Trumpi tagandamisprotsessile ilmselt kiire lõpp

Rubriik Maailm On
©Reuters/Scanpix
President Donald Trump on kindel, et ta jääb intriigitsejatest demokraatide kiuste ametisse.

Kolmapäeval otsustas USA esindajatekoja täiskogu algatada president Donald Trumpi tagandamise, kinnitades hääletega 230-197 mõlemad süüdistuspunktid (võimu kuritarvitamine ja kongressi töö takistamine).

Sellega sai Trumpist kolmas USA president, kelle vastu on algatatud tagandamine. Lõpliku tagandamise üle peab nüüd otsustama senat ja üsna suure tõenäosusega jääb Trump Valgesse Majja edasi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Vabariiklasest senaatori ja senati õiguskomitee esimehe Lindsey Grahami kommentaar tagandamise algatamisele kõlas järgmiselt: sellele tehakse senatis kiire lõpp. Intervjuus Fox Newsile ütles Graham, et tema ja tema vabariiklastest kolleegid ei plaani senati protsessiga venitama hakata. Tema sõnul on ta igati valmis ja lisas, et tema eesmärk on lõpetada kogu see asi nii kiiresti kui võimalik.

„Ma ei soovi anda sellele mingit legitiimsust, kuna kogu ettevõtmine on püstitatud savijalgadele,“ ütles ta. „Minu eesmärk on lõpetada see nii kiiresti kui võimalik, mis on ühtlasi kogu riigi huvides, ja ma leian, et niisuguse asja õiguspäraseks muutmine on ohuks kogu presidendi institutsioonile.“

Esindajatekoja spiiker Nancy Pelosi ütles hääletuse järgsel pressikonverentsil, et 18. detsember on USA põhiseaduse mõttes väga hea päev, kuid samas ka kurb päev kogu Ameerikale, kuna presidendi isepäine tegutsemine nõudis neilt tagandamise algatamist.

Valge Maja saatis välja pressiteate, milles nimetas tagandamise algatamise otsust USA ajaloo üheks kõige häbiväärsemaks poliitiliseks episoodiks.

„Ilma ühegi vabariiklasest senaatori hääleta ja ilma igasuguste tõenditeta eksimuste põhjal surusid demokraadid ebaseaduslikke aluseid kasutades esindajatekojas läbi tagandamise algatamise presidendi vastu,“ ütles Valge Maja pressisekretär Stephanie Grisham. „Demokraadid on otsustanud jätkata oma erapoolikut aktsiooni, hoolimata tõsiasjast, et president ei ole teinud midagi valesti.“

Mitmed eksperdid on kinnitanud, et Trump ei ole teinud midagi kriminaalset. USA riikliku julgeoleku nõukogu ametnik Tim Morrison, kes vahendas Trumpi kõnet Ukraina presidendi Zelenskiga,  on tunnistanud vande all, et presidentide vestlus ei puudutanud midagi ebaseaduslikku ja et kõne protokoll on autentne.

Kuid sellised kinnitused ei sobi kokku demokraatide võltsnarratiiviga. Lokku löömine selle üle, kuidas Trump on kuritarvitanud oma võimu ja seadnud ohtu riigi julgeoleku, on lihtsalt kaval pettemanööver tegelikele eesmärkidele, milleks on ameeriklaste valimisotsuste suunamine demokraatide poolt.

„Vastupidiselt sellele, mida ütles spiiker Pelosi täna – et president Donald Trump ei jätnud demokraatidele muud valikut, kui algatada tema tagandamine – ei jätnud Trumpi vastased ja liberaalne rahvamass Pelosile muud valikut. Mida see tähendab? President Trump osutub suure tõenäosusega 2020. aastal taasvalituks ja esindajatekoda on samuti mängus,“ kommenteeris Lindsey Graham.

Allikas: Breitbart

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused