Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

USA toob terroriohu tõttu oma diplomaadid ära riigist, kust on ka Eestisse tulnud suur kogukond

-
28.10.2022
Boko Harami äärmuslased Nigeerias.
© Scanpix

Tallinna tänavatel hulkuvatest aafriklastest on suur osa pärit Nigeeriast, maalt, kus juba aastakümneid tegutsevad islamistlikud terroristid ja käib ehtne kodusõda – kas kapo ikka hoiab Aafrika kogukonnal silma peal?

BNS vahendab: “USA andis neljapäeval oma mittehädavajalikule diplomaatilisele personalile ja nende peredele korralduse Nigeeria pealinnast Abujast lahkuda. USA võimud viitasid otsuses “suurenenud terrorirünnakute ohule”.

USA ei täpsustanud ohtu, kuid nende kokkuvõte Nigeeria olukorrast hoiatab, et “terroristid võivad rünnata ilma hoiatuseta”. Rünnakute sihtmärgiks on võimude andmetel kaubanduskeskused, turud, hotellid, restoranid, baarid või koolid.”

Eestis on mustanahalisi juba ohtralt ja nad tulevad sageli maadest, kus käib mingis vormis kodusõda (see toimub enamikus Aafrika riikides). Meil pole tõenäoliselt mingit ülevaadet sellest, kes tulijad tegelikult on ja nii saavad Reformierakonna “avatuse” tõttu siia imbuda ka terroristid. Soomlastel oli hiljuti kohtu all väidetav Libeeria massimõrvar, kelle süüd “ei õnnestunud tuvastada”.

Kapol on olemas nimistu terroriohuga riikidest ja nende migratsioonist Eestisse. Rahvastikuregistri andmetel elas Eestis 2020. aasta 1. jaanuari seisuga 1056 inimest, kel on mõne Saharast lõuna poole jääva riigi kodakondsus.

Selle piirkonna riikidest olid Eestis kõige arvukamalt esindatud Nigeeria kodanikud. Rahvastikuregistri andmetel elas Eestis 2020. aasta 1. jaanuari seisuga 713 Nigeeria kodanikku. Nüüdseks on neid kindlasti juba rohkem, sest nüüd on Tallinnas tänavapildis ohtralt ka lastega aafrika peresid ja täiskasvanud mustanahalisi, kes pole kindlasti tudengid. Ka ühistranspordis on roolis näha musti.

Eestisse tuleb igasuguseid inimesi – me ei tea, kes Venemaa kaudu tulevatest ukrainlastest on FSB agent ega ka seda, kes nigeerlastest hoiab pöialt verisele Boko Haramile.

Uued Uudised