USA vabariiklased karistasid “rassistlike vaadetega” Iowa kongresmeni

Maailm,
©Reuters/Scanpix
Kongresmen Steve King sai karistada retoorilise küsimuse eest.

Lääne ühiskonnas on võitlus euroopaliku rassi (enese)alandamisest keeldumise vastu saamas reegliks ehk siis iga valgete rassilisele väärikusele kutsuv väljend tambitakse rassismiks.

USA esindajatekoja vabariiklased karistasid esmaspäeval erakonnakaaslasest Iowa kongresmeni Steve Kingi väidetavate rassistlike märkuste eest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eelmisel nädalal antud usutluses päevalehele New York Times küsis Steve King, kuidas mõned väljendid on muutunud solvavaks või kohatuks. “Valge rahvuslane, valgete paremus paljudes asjades, eurooplastele toetuv Lääne tsivilisatsioon – kuidas on see solvavaks muutunud?” küsis King. Tegu polnud seega mitte rassistliku märkuse, vaid retoorilise küsimusega ühe küsitava protsessi kohta.

King on oma sõnavõttudega tähelepanu pälvinud ka varem. 2018. aastal ütles ta, et “me ei saa taastada oma tsivilisatsiooni teiste rahvaste beebidega”. Milles küsimus – ka prantslased ja sakslased ei saa Euroopa kultuuri hoida araablaste lastega!

Steve King, kelle eelmisel nädalal tehtud märkused vallandasid pahameeletormi mõlema suurpartei ridades, heidetakse välja esindajatekoja komiteedest, kuhu ta kuulub, teatas koja vabariiklaste liidri Kevin McCarthy kantselei. Otsus tähendab, et King ei saa osaleda seadusloomes teisiti kui vaid esindajatekoja täiskogu hääletustel.

“Steve´i märkused on allpool Lincolni Partei ja USA väärikust,” lausus McCarthy. “Need seavad kahtluse alla selle, kas ta kavatseb kohelda kõiki ameeriklasi võrdselt hoolimata rassist ja rahvusest.”   Senati vabariiklaste liider Mitch McConnell nimetas Iowa konservatiivi seejärel “oma valitud ametikoha mittevääriliseks” ning teised nagu senaator Mitt Romney kutsusid teda Vabariiklikust Parteist lahkuma.

Steve King nimetas McCarthy otsust “seninägematuks rünnakuks” oma sõnavabadusele. President Donald Trumpi tugev toetaja King on ebaseadusliku immigratsiooni vastane ja euroopaliku kultuuri varjamatu kaitsja.

Novembris peetud vahevalimistel võitis King Iowa osariigi valimisringkonnas üheksanda järjestikuse kaheaastase ametiaja Esindajatekojas.

Lääne ühiskonnas võetakse rassismina ainult valgete väljaütlemisi, negroidse rassi esindajad aga saavad valgete kohta öelda ka üdini kurje sõnu. Steve Kingi elimineerimine aga sarnaneb kohtuprotsessiga Marine Le Peni vastu, kus tema kurjuse näitena postitatud hoiatavad fotod Islamiriigi metsikustest kvalifitseeriti hoopiski nende kuritegude propageerimiseks.

Allikas: BNS

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused