Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

USA vabariiklased nõuavad vaktsiinitõendi näitamise nõude kohest tagasivõtmist

-
09.08.2021
Vaktsiinipasside kohustuslikuks tegemine tekitab protesti kogu maailmas.
© Scanpix

New Yorki linna esindav vabariiklasest kongressiliige Nicole Malliotakis ja mitmed New Yorki ametnikud ning väikeettevõtjad saatsid New Yorki linnapeale Bill de Blasiole kirja, milles nõuavad vaktsiinitõendi näitamise nõude kohest tagasivõtmist.

„See nn vaktsiinipassi direktiiv paneb väikeettevõtjad olukorda, kus nad on sunnitud oma klientide teenindamisest keelduma, ent lisaks sellele ei ole meie kogukonna paljudel liikmetel enam võimalik osaleda tavalises ühiskondlikus elus,“ seisab kirjas.

Möödunud teisipäeval teatas New Yorki linnapea, et siseruumides asuvad restoranid, jõusaalid ja meelelahutusasutused peavad hakkama nõudma vaktsiinitõendit nii külastajatelt kui ka töötajatelt. Nõudmine hakkab kehtima 13. septembrist. New York on praegu esimene USA linn, kus sellised meetmed kasutusele võtta plaanitakse.

„Meile ja meie valijatele – kellest enamik on COVID-19 vastu vaktsineeritud – on selge, et niisugune direktiiv ületab suurelt valitsuse volitusi,“ öeldakse kirjas, millele on teiste hulgas kirjutanud alla ka New Yorki linnavolikogu opositsioonijuht Steven Matteo, nõunik Joseph Borelli, senaator Andrew Lanza ja veel mitmed kõrged poliitikud.

„Lisaks eeldab direktiiv linna väikeettevõtetelt tegutsemist n-ö COVID-i politseinikena, kes peavad hakkama nõudma oma töötajatelt ja toetajatelt vaktsineerimistõendit,“ seisab kirjas. „Meie ettevõtetes on praegu niigi vähe töötajaid, mistõttu ei ole mõistlik sundida neid kontrollima vaktsiinitõendeid ning tõendite autentsust. Inimese sundimine ükskõik millise ravimi manustamisele rikub kõiki meditsiinieetika ja teadliku nõusoleku põhimõtteid. Mitte kedagi – mitte ühtki newyorklast – ei tohiks sundida sellistel alustel ühiskonnast eemalduma. Me palume teil see kohustus tagasi võtta.“

Allikas: Epoch Times