Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

USA vasakpoolsed õhutavad taas koroonapaanikat, et mõjutada järgmise aasta presidendivalimisi

-
07.09.2023
Maski on vaja ehk eakale Bidenile, kuid mitte Ameerika ühiskonnale.
© Scanpix

Ameerika Ühendriikides, aga ka mõnel pool mujal, kostub taas Covidi-paanika hääli ja mitmed USA ettevõtted ja koolid on hakanud uuesti nõudma maskikandmist. USA endine president Donald Trump hoiatas valitsevate jõudude plaani eest tuua Ameerikas tagasi sulgemised ja muud koroonaaegsed sunnimeetmed, seda väidetavalt eesmärgiga sekkuda 2024. aasta presidendivalimistesse.

„Vasakmaniakid üritavad väga hoolega tuua tagasi Covidi-sulgemisi ja sunnimeetmeid, tegeledes järsku uuesti hirmutamisega, et ilmuvad uued tüved. Aga arvake, mis veel on tulemas? Valimised,“ ütles Trump sotsiaalmeediaplatvormil X tehtud videopostituses.

„Nad tahavad jälle käivitada Covidi-hüsteeria, et õigustada veel rohkem sulgemisi, tsenseerimist, ebaseaduslikke hääletuspostkaste, kirjateel hääletamist ja miljardites dollarites altkäemaksu 2024. aasta valimiste poole liikuvatele poliitilistele liitlastele. Kõlab ehk tuttavalt?“ ütles Trump. „Aga kõik Covidi-türannid, kes te tahate võtta meilt meie vabaduse, pange tähele mis ma ütlen: me ei allu. Nii et ärge isegi mõelge sellele. Me ei sulge oma koole. Me ei lepi teie sulgemistega. Me ei järgi teie maskikohustust ja me ei kavatse taluda teie vaktsiinisundi.“

Trump rääkis uuesti ka sellest, et 2020. aasta valimised n-ö varastati ja et tema oponendid „üritavad teha sama asja jälle, varastades riigi ajaloo kõige tähtsamad valimised – 2024. aasta valimised – isegi, kui see tähendaks Covidi tagasi toomist“. Trumpi sõnul on tegemist ette ebaõnnestumisele määratud üritusega ja ta lubas, et kasutab tagasivalituks osutudes kõiki tema võimuses olevad vahendeid ja peatab riikliku rahastuse kõigile maski- või vaktsiinisunniga kaasa läinud koolidele, kolledžitele, lennufirmadele jt.

USAs on juba mitmed koolid, ettevõtted ja haiglad taastanud maskikohustuse, kuna liikvel on Covid-19 uued tüved EG.5 ja BA 2.86. Maailma terviseorganisatsioon teatas augusti alguses, et tüvedel tuleks küll silma peal hoida, kuid suuremat ohtu need endast ei kujuta.

President Biden teatas möödunud nädalal, et plaanib taotleda kongressilt juurde rahastust uue koroonavaktsiini väljatöötamiseks ja nõuda kõigilt selle manustamist.

Mitmed sotsiaalmeedia kasutajad ja konservatiivid on viimaste arengute põhjal järeldanud, et USA demokraadid otsivad võimalusi tuua tagasi sulgemised ja sunnimeetmed. Nn faktikontrollid on muidugi juba tembeldanud niisugused väljaütlemised väljamõeldiseks.

Koroonapandeemia aegseid sulgemisi on tagantjärele peetud suureks läbikukkumiseks, mille mõju inimeste heaolule ja vaimsele tervisele oli laastav. Seda on kinnitanud ka mitmed teadusuuringud. Näiteks leiti eelretsenseeritud ja teadusajakirjas avaldatud uurimuses, mille üheks autoriks on John Hopkinsi ülikooli majandusprofessor Steve H. Hanke, et sulgemistel oli „jahmatavalt suurte muude kuludega võrreldes suremusele pea olematu mõju“.

Allikas: Breitbart News