Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

USAs arreteeriti lapse suguelundite moonutamises süüdi olev arst

-
16.04.2017
Laadime sisu...

USA justiitsministeerium teatas, et arreteeris Michiganis Detroiti erakorralise meditsiini osakonna arsti Jumana Nagarwala, keda süüdistatakse väidetavalt naiste suguelundite moonutamise protseduuride läbi viimises vahemikus 2005 kuni 2017.

On saanud teatavaks, et tema ohvriteks on alaealised tüdrukud, mõned neist kõigest kuue-seitsme aastased.

„Hoolimata antud vandest aidata oma patsiente, on dr Nagarwala pannud väidetavalt toime õudust tekitavalt jõhkraid tegusid kõige haavatavamate ohvrite kallal,“ ütles USA prokurör Kenneth Blanco oma avalduses. „Justiitsministeerium peab oma kohustuseks peatada naiste suguelundite moonutamise siin riigis ja me kasutame ära kogu meile seadusega antud võimu tagamaks, et ükski tüdruk ei peaks enam kannatama sellist füüsilist ja emotsionaalset kuritarvitamist.“

Kriminaalsüüdistuse kohaselt viis Nagarwala läbi ebaseaduslikke ja keerulisi protseduure nn kliinikus, väljaspool haiglat, kuid talle ei makstud selle eest ja ta ei väljastanud patsientidele arveid. FBI on liigitanud ta ühe teatud religioosse kogukonna liikmeks. Minnesota ümbruskonnas elavad lapsevanemad tõid oma tütreid, kellest vähemalt üks oli seitsme aastane, Nagarwala juurde protseduuride läbiviimiseks. FBI on kuulanud üle ka neid lapsi ja nende vanematele võidakse samuti esitada kriminaalsüüdistus.

Lastele öeldi, et nad viiakse „tüdrukute väljasõidule“. Kui nad jõudsid hotelli, öeldi neile, et arst peab nad kõhuvalu tõttu läbi vaatama. Suguelundite moonutamise protseduur viidi läbi selgitusega, et toimub „pisikute eemaldamine“.

„Naiste suguelundite moonutamine on äärmiselt brutaalne naiste ja tüdrukute vastane vägivallaakt. USAs on see ka tõsine kuritegu,“ teatas prokurör Daniel Lemisch. „Tänapäeva ühiskonnas ei ole sellisel tegevusel kohta ja kõik, kes viivad läbi naiste genitaalide moonutamise protseduure alaealiste kallal, peavad arvestama kuriteosüüdistusega.“

Kuritoesüüdistuse kokku pannud eriagent Kevin Swanson ütles uurimise käigus saadud kogemusele toetudes, et mõnede teatud religiooni või kultuuri esindavate kogukondade liikmed panevad toime noorte tüdrukute suguelundite moonutamise protseduure, kuna see on osa nende religioossest ja kultuurilisest tegevusest.

Tegemist on esimese üksikisikule esitatud süüdistusega naiste suguelundite moonutamise eest USAs. Nargawalat süüdistatakse veel valeandmete esitamises uurijatele ja alaealiste prostitutsiooni organiseerimises.

Allikas: Townhall  (tõlkinud Triin van Doorslaer)

FOTO: AFP/Scanpix – illustreeriv (religiossed rituaalid Indoneesias)