Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

USAs tappis Islamiriigist vaimustunud fanaatik 50 inimest

-
12.06.2016
Barack Obama
© Scanpix

Ebastabiilne ja ISISest innustunud islamifanaatik, afgaanlaste järeltulija tappis USAs 50 inimest. 

Florida ööklubitulistamises hukkus 50 inimest, veel 53 sai haavata ja on haiglaravil.

Ründaja sihtmärgiks oli geiklubi. Ründaja oli relvastatud automaadi, käsitulirelva ning ühe seadmega, lausus Orlando politseiülem John Mina. Võimud tegid ööklubis “kontrollitud plahvatuse” ründaja tähelepanu kõrvalejuhtimiseks, lisas ta.

Mina sõnul puhkes tulevahetus ründaja ja klubis töötanud politseiniku vahel. Seejärel liikus ründaja klubisse ja võttis kohaliku aja järgi umbes kell 2.00 pantvange.

Ründajaks  osutus 1986. aastal sündinud USA kodanik Omar Mateen, kelle vanemad olid afganistanlased ja kes elas Floridas Port St Lucie’s.

USA president Barack Obama ütles pühapäeval, et Orlandos aset leidnud ööklubitulistamine oli jõhker “terrori- ja vihaakt”.

Sunniitlik äärmusrühmitus Islamiriik (IS) võttis vastutuse USA-s Orlando geiklubis aset leidnud tulistamise eest, milles hukkus 50 inimest, teatas uudisteagentuur Reuters.

Rünnaku korraldamisest teatas IS-i juhitav veebikülg.

Täiendatud: 13.06.16

Massimõrva järgselt ajalehes Washington Post avalduse teinud presidendikandidaat Donald Trump andis mõista, et tema on parim kandidaat ära hoidmaks uusi terroriakte.

“Tänases kõnes ei soostunud president (Barack) Obama isegi kasutama sõnu radikaalne islam. Ta peaks ainuüksi sel põhjusel ameti maha panema,” kirjutas Trump.

“Kui (demokraatide peaaegu kindel presidendikandidaat) Hillary Clinton ei suuda pärast seda rünnakut ikka veel öelda radikaalne islam, siis peaks ta presidendivalimistest kõrvale jääma,” lisas ta. Trump nimetas avalduses Orlando tulistajat äärmuslikuks islamiterroristiks ning tema korraldatud veresauna rängimaks terroriaktiks USA-s pärast 2001. aasta 11. septembri rünnakuid.

“Ütlesin, et midagi sellist juhtub, kuna meie liidrid on nõrgad – ja asjad lähevad aina halvemaks. Ma püüan päästa nii inimelusid kui hoida ära järgmist terrorirünnakut,” kuulutas Trump.

AFP-AP-STT-BNS

FOTO: AP/Scanpix