Uskumatu aga tõsi: vaba Euroopa kohal ripub tõsine tsensuurioht

Rubriik Maailm On
- Updated
tsensuur

25. mail 2018 leppis Euroopa Ülemkogu kokku läbirääkimiste lähtepositsioonides infoühiskonna direktiivi osas. See võimaldab alustada läbirääkimisi Euroopa Parlamendiga internetisisu monitoorimiseks ja filtreerimiseks. Lisaks muutuks keerulisemaks linkimine ja uutele allikatele viitamine.

Direktiivi artikkel 13 näeb ette automatiseeritud filtrite kasutamist veebiplatvormidele üleslaetava sisu kontrollimiseks. Niisugune meede kujutab endast väga suurt ohtu isikute õigustele ja vabadustele ja kohustab ühtlasi sotsiaalmeedia platvorme, nagu Google või Facebook, jälgima oma liikmete suhtlust ning olema seega põhimõttelist internetipolitseinikud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ehkki terve hulk erinevaid osapooli nõudsid, et töö direktiivi tekstiga jätkuks, otsustas Ülemkogu jääda praeguse puuduliku teksti juurde. Läbirääkimiste positsiooni kokkuleppe ja Ülemkogule läbirääkimiste alustamise mandaadi andmise vastu hääletasid Saksamaa, Soome, Holland, Sloveenia, Belgia ja Ungari.

Euroopa Komisjon ja Ülemkogu tahavad hävitada praegu toimiva interneti ja tahavad võimaldada suurtele ettevõtetele meie veebitegevuse kontrollimist. Kui artikkel 13 seadustatakse, hakatakse laialdaselt tsenseerima kõigi veebilehtede sisu, mida inimesed internetis jagavad.

Nüüd on pall Euroopa Parlamendi käes, kes peab samuti võtma vastu otsuse oma läbirääkimiste positsiooni osas. Euroopa Parlamendi õiguskomisjon (JURI) hääletab oma seisukoha üle 20. ja 21. juunil. Seega on veel võimalik takistada kõige hullemate tsensuuripunktide läbi minemist. Veebilehe saveyourinternet.eu kaudu on võimalik võtta ühendust Euroopa Parlamendi saadikutega ja teha hääletuse osas omapoolseid ettepanekuid. Parlamendi saadikutele tuleb anda märku, et inimesed ei soovi interneti tsenseerimist! Veebilehel on väljatoodud ka olulised argumendid nimetatud direktiivi vastu.

Vaata lisaks!

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused