Uurimus ütleb et Rahvaste Paabel ajab inimesed rohkem omavahel tülli – sest nende arusaamad on sageli liiga erinevad

Maailm,

Taani teadlased leidsid hiljuti läbiviidud teadusliku uurimustöö põhjal, et etniline mitmekesisus kahjustab sotsiaalset usaldust.

Teadusajakirjas Annual Review of Political Science ilmunud artiklis otsivad Aarhusi ja Kopenhaageni teadlased vastust küsimusele, kas pidev immigratsioon ja sellele vastavalt ka üha suurenev etniline mitmekesisus on sotsiaalsele sidususele, ühtsusele ja ühtekuuluvustundele positiivse mõjuga.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Teadlased jõuavad järeldusele, et pideval immigratsioonil ja suureneval etnilisel mitmekesisusel on sotsiaalsele sidususele, ühtsusele ja ühtekuuluvustundele täpselt vastupidine mõju – see hoopis õõnestab ja kahjustab seda.

Peter Thisted Dinesen (Kopenhaageni ülikool), Merlin Schaeffer (Kopenhaageni ülikool) ja Kim Mannemar Sønderskov (Aarhusi ülikool) analüüsisid 87 varasemas uurimustöös hinnatud 1001 juhtumit, mis kõik olid viidud läbi Lääne riikides ja jõudsid järeldusele, et etnilise mitmekesisuse ja sotsiaalse usalduse vahel on statistiliselt oluline negatiivne seos.

Dinesen kirjutas: „Olemasolevad uurimused toovad üsna selge järjekindlusega esile olulise negatiivse seose naabruskonna tasandil eksisteeriva etnilise mitmekesisuse ja erinevate sotsiaalse usalduse vormide vahel,“ väitis Dinesen.

Uurimus võeti üllatuslikult vastu kiidusõnadega. Amsterdami ülikooli poliitikateaduste professor Tom var de Meer nimetas seda suurepäraseks ja oluliseks.

Londoni Birbecki ülikooli professor Eric Kaufmann toetas samuti uurimuses väljatoodud tulemusi, mainides, et suuremat mitmekesisust võib seostada kogukonna madala usaldusega.

Uurimuse tulemused lähevad vastuollu globalistide hulgas üldlevinud ja lõpmatuseni korrutatud narratiiviga, nagu oleks mitmekesisus ühiskonna tugevus.

Uurimuse trükieelse versiooniga saab tutvuda SIIN

Allikas: Voice of Europe

Refereeris Triin van Doorslaer

2 commentsOn Uurimus ütleb et Rahvaste Paabel ajab inimesed rohkem omavahel tülli – sest nende arusaamad on sageli liiga erinevad

 • Avatar
  Leo Viller

  Tuleb mainida, et taolised teadlased said vist alles nüüd teada, et jõuluvana ei olegi olemas. Rõhuv enamus ” liberaalseid ” euroopalikke ” teadlasi “,mõttehiiglasi ja poliitikuid pole isegi nüüd taolise tõdemuseni jõudnud. Tahaks neile seega selgitada elemntaarseid põhimõtteid nii umbes 5B klassi tasemel. Ja nimelt – loodusseaduste kohaselt eksisteerivad igasugused erinevused, ehk siis näiteks ka erinevad inimgrupid, rassid, usundid jne. Erinevuste vahel aga tekib jällegi loodusseaduste kohaselt vägivald kõigi sellest tulenevate tagajärgedega

 • Avatar
  Margus Peterson

  huvitav, kas see sõnum nn. peavoolumeedias ka kajastamist leiab? milles ma küll
  sügavalt kahtlen. ent aeg-ajalt “libastuvad” nemadki. päev-paar tagasi juhtusin
  vikerraadiost kuulma täpselt sedasama: KUI KAOVAD VÄLISED PIIRID, TEKIVAD
  PIIRID INIMESTE VAHEL. kahjuks jäi fikseerimata saade, saatejuht, keda küsitleti
  ja kes on tsiteeritu autor. saadanlike ideede läbisurumiseks kasutatakse samuti iga-
  suguseid inimloomusele vastuvõetamatuid võõrideoloogiaid. ei hakka neid üles
  lugema. aga lõppeesmärk on üks – JAGA JA VALITSE.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused