Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Uurimus ütleb et Rahvaste Paabel ajab inimesed rohkem omavahel tülli – sest nende arusaamad on sageli liiga erinevad

-
11.10.2019
Uurimus ütleb et Rahvaste Paabel ajab inimesed rohkem omavahel tülli – sest nende arusaamad on sageli liiga erinevad

Taani teadlased leidsid hiljuti läbiviidud teadusliku uurimustöö põhjal, et etniline mitmekesisus kahjustab sotsiaalset usaldust.

Teadusajakirjas Annual Review of Political Science ilmunud artiklis otsivad Aarhusi ja Kopenhaageni teadlased vastust küsimusele, kas pidev immigratsioon ja sellele vastavalt ka üha suurenev etniline mitmekesisus on sotsiaalsele sidususele, ühtsusele ja ühtekuuluvustundele positiivse mõjuga.

Teadlased jõuavad järeldusele, et pideval immigratsioonil ja suureneval etnilisel mitmekesisusel on sotsiaalsele sidususele, ühtsusele ja ühtekuuluvustundele täpselt vastupidine mõju – see hoopis õõnestab ja kahjustab seda.

Peter Thisted Dinesen (Kopenhaageni ülikool), Merlin Schaeffer (Kopenhaageni ülikool) ja Kim Mannemar Sønderskov (Aarhusi ülikool) analüüsisid 87 varasemas uurimustöös hinnatud 1001 juhtumit, mis kõik olid viidud läbi Lääne riikides ja jõudsid järeldusele, et etnilise mitmekesisuse ja sotsiaalse usalduse vahel on statistiliselt oluline negatiivne seos.

Dinesen kirjutas: „Olemasolevad uurimused toovad üsna selge järjekindlusega esile olulise negatiivse seose naabruskonna tasandil eksisteeriva etnilise mitmekesisuse ja erinevate sotsiaalse usalduse vormide vahel,“ väitis Dinesen.

Uurimus võeti üllatuslikult vastu kiidusõnadega. Amsterdami ülikooli poliitikateaduste professor Tom var de Meer nimetas seda suurepäraseks ja oluliseks.

Londoni Birbecki ülikooli professor Eric Kaufmann toetas samuti uurimuses väljatoodud tulemusi, mainides, et suuremat mitmekesisust võib seostada kogukonna madala usaldusega.

Uurimuse tulemused lähevad vastuollu globalistide hulgas üldlevinud ja lõpmatuseni korrutatud narratiiviga, nagu oleks mitmekesisus ühiskonna tugevus.

Uurimuse trükieelse versiooniga saab tutvuda SIIN

Allikas: Voice of Europe

Refereeris Triin van Doorslaer