Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

UURING: noored valged ameeriklased toetavad üha enam Trumpi vabariiklikku parteid

-
05.07.2018
Donald Trump
© Scanpix

Alates 2016. aasta sügisest, mil USA presidendiks valiti vabariiklane Donald Trump, on Hillary Clintoni taga seisnud demokraatide partei kaotanud hulgaliselt noorte valgete ameeriklaste toetust, selgub hiljutise Reuters/Ipsose küsitlusest. 

Reuters/Ipsos küsitles 2018. aasta kolme viimase kuu jooksul üle 16 000 registreeritud valija vanuses 18 kuni 34. Samasugune küsitlus viidi läbi ka 2016. aasta samal perioodil.

2016 eelistasid noored valged ameeriklased demokraate, keda toetas 47%, samas kui vabariiklasi toetas 33%.

Pärast Trumpi presidendiks saamist – ja tänu tema majandust edendavale poliitikale, mis on toonud juurde kõrgepalgalisi töökohti ning ka hulgaliselt uusi töökohti – on noorte valgete ameeriklaste eelistus muutunud.

Praegu valiks 39% noortest valgetest ameeriklastest vabariiklasi. Teine sama palju – 39% – toetab endiselt demokraate.

Küsitluse üleüldine trend näitab aga seda, et demokraatide ridadest lahkub üha enam noori ameeriklasi. Enne Trumpi valimist toetas 55% kõigist noortest ameeriklastest demokraate, kuid nüüd on toetusprotsent langenud 46%-le.

Trumpi valimisedu taga oli kindlasti massiline illegaalne ja legaalne immigratsioon. Igal aastal saabub USAsse üle 1,5 miljoni immigrandi. Breitbarti andmetel leiab enamik valgetest ameeriklastest, et immigratsioon on teinud USA elu halvemaks.

Reuters/Ipsose küsitlus viitab ka sellele, et demokraatide oluline platvorm on avatud piiride poliitika, eesmärgiga muuta USA valijate profiili ja sellega kogu riigi nägu. Sest kui igal aastal saabub riiki enam kui miljon immigranti, siis lisandub 20 aasta jooksul ligi 15 miljonit USAs sündinud sisserändaja taustaga valijat, kes suure tõenäosusega eelistavad vabariiklastele demokraate.

Allikas: Breitbart