Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Uuring: USA-s koroonaviirusesse nakatunud inimestest kolm neljandikku olid täielikult vaktsineeritud

-
05.08.2021
Uuring tõestab: vaktsineerimine ei anna garantiid, et inimene ei nakatu.
© Scanpix

Juuli lõpus Ameerika Ühendriikides Massachusettsis aset leidnud Covid-19 puhangus nakatunud inimestest kolm neljandikku olid täielikult vaktsineeritud, selgub USA haiguste kontrolli ja ennetamise keskuse (CDC) avaldatud andmetest.

Neli nakkuse saanud vaktsineeritut sattus ka haiglaravile. Lisaks selgus andmetest, et vaktsiinikuuri täies mahus läbinud inimesed kannavad ninas sama palju viirust kui vaktsineerimata inimesed ja võivad seda seega samamoodi levitada, vahendab CNBC.

CDC direktor Rochelle Walensky ütles ajakirjanikele, et ehkki delta tüvega nakatuvad raskemalt peamiselt vaktsineerimata inimesed, võivad mõned vaktsineeritud kanda viirust edasi rohkem kui seni arvati. Ta lisas, et delta tüvi käitub viiruse varasematest tüvedest erinevalt. CDC hoiatab, et delta tüvi on sama nakkav kui tuulerõuged ja see võib olla väga ohtlik eakatele, ka neile, kes on juba täielikult vaktsineeritud.

Massachusettsi tabanud koroonapuhang arvatakse olevat seotud erinevate suviste üritustega ning CDC andmete järgi oli ligi 74% nakatunutest täielikult vaktsineeritud inimesed.

Mitmed uuemad uurimused on näidanud, et vaktsiinid ei kaitse delta tüve vastu sama hästi kui teiste tüvede vastu, ent tervishoiuametnike sõnul on vaktsiinid ikkagi tõhusad, peamiselt raske põdemise ennetamiseks ja surmade ärahoidmiseks.

CDC lisab siiski, et nende andmed on paraku piiratud ning kuna üha enam inimesi on vaktsineeritud, tõuseb viirusesse nakatunud inimeste hulgas ka vaktsineeritute protsent.

Ühtlasi on raporti andmed CDC sõnul ebapiisavad järelduste tegemiseks koroonavaktsiinide tõhususe kohta.