Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Uus areng Vahemerel – migrandid tahavad õigust ise päästelaeva ja seega sihtriiki valida

-
21.08.2018
Diciotti pretensioonikad “reisijad” Catanias. Nagu näete, on maailma õnnetuimad inimesed mustanahalised, parimas tööeas mehed! Naised, lapsed ja vanurid jäid koju edasi kannatama.
© AP/Scanpix

Vahemere paadipõgenike saaga võtab üha mõistmatumaid pöördeid – päästetavad migrandid keelduvad mõne päästelaeva abist, kui selle kodusadam ei ühti nende soovitud marsruudiga, nagu näitas Diciotti juhtum.

Itaalia Lampedusa saare lähedal neli päeva oodanud laeval 180 migrandiga pardal lubatakse randuda Sitsiilias, ütles esmaspäeval Itaalia transpordiminister. “Alus Diciotti sildub Catanias,” kirjutas Danilo Toninelli Twitteris, viidates rannavalvealusele, mis nad päästis.

Diciotti oli oodanud Lampedusa lähedal alates neljapäevast, sest alusel ei olnud randumisluba. Itaalia valitsus oli varem nõudnud Maltalt vastutuse võtmist migrantide eest. Malta valitsuse sõnul aga olid Diciotti pardal olnud migrandid keeldunud Malta laeva abist, sest olid tahtnud pääseda Lampedusale.

Itaalia meedia andmeil oli siseminister Matteo Salvini öelnud, et ei anna luba migrantidel maale tulla. Salvini oli eelnevalt ähvardanud saata migrandid Liibüasse, kui teised Euroopa riigid lahenduses ei osale.

“Kas Euroopa otsustab pakkuda Itaaliale tõsiselt konkreetset abi, alustades näiteks 180 immigrandist laeva Diciotti pardal või me oleme sunnitud astuma samme, mis kindlalt lõpetavad inimsmugeldajate äri. See tähendab – viime päästetud inimesed tagasi Liibüasse,” lausus Salvini.

Euroopa pagulaspoliitika on algusest peale olnud üdini vale, alates migrantide poputamisest suurte sotsiaaltoetustega ja lõpetades nende kuritegude varjamisega, mis kasvatab võõrastest vastutustundetud loodrid – kui nüüd antakse neile ka õigus valida päästelaeva ja sihtriiki, siis vääribki Vana Maailm oma hukku migranditulva all.

Tegelikult on ainsaks rändekriisi lõpetamise teeks saata nad eranditeta lähteriikidesse tagasi või jätta mereületamine nende endi mureks, lubades mööduvatel laevadel nende pealevõtmist vältida. Rahvusvaheline mereõigus on siiski orienteeritud laevahuku hädaliste abistamisele, mitte teadlikult merekõlbmatute alustega merele saadetute kokkukorjamisele.