Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Uus normaalsus” tahtis korduda Prantsusmaal: kinni peeti 11. septembri stiilis rünnaku kavandaja

-
18.10.2019
18 aastat tagasi toimunud terrorikuritegu võib endiselt korduda mistahes maailma nurgas. Pilt on illustratiivne.
© AFP/Scanpix

Prantsuse võimud võtsid esialgse terrorismisüüdistuse alusel vahi alla isiku, kes ähvardas viia läbi 2001. aasta 11. septembri terrorirünnakute stiilis lennukirünnaku, ütles siseminister Christophe Castaner neljapäeval.

“Meie teenistused pidasid kinni isiku, keda inspireerisid 2001. aasta 11. septembri rünnak ja lennukid, mis hävitasid Maailma Kaubanduskeskuse (WT) tornid,” ütles Castaner telekanalile France-2.

Kahtlusalune peeti kinni 26. septembril ning ta juba kavandas rünnakut, püüdes relvi osta, sõnas siseminister.

Vahistatud mees on 20. eluaastates Prantsusmaa elanik ja DGSI on tuvastanud, et tal on islamiäärmuslikud vaated. Ametniku sõnul püüavad uurijad välja selgitada, kas tal oli kaasosalisi.

Castaner ei avaldanud juhtumi üksikasju, kuid ütles, et Prantsuse võimud on hoidnud alates 2013. aastast ära 60 potentsiaalset terrorirünnakut.

Reaalsetest terroriaktidest aga leidis alles hiljuti aset noarünnak Pariisi politsei peakorteris, kus radikaliseerunud kolleegi hoopidest kaotas elu neli töötajat.

Prantsusmaal on 9/11 terrorirünnaku kordamise võimalikuks suhtmärgiks peetud Eiffeli torni kui riigi sümbolit.

Prantsusmaa hoiab kõrgendatud terroriohu tõttu jätkuvalt tänavatel üle saja tuhande sõduri, sandarmi ja politseiniku – selline on multikultuurse riigi “võlu”. (BNS-UU)