Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Uus Poola konservatiivne kaitseminister langes ADLi rünnaku alla

-
11.11.2015
Antoni Macierewicz

Juudiorganisatsioon Anti-Defamation League (Laimuvastane Liiga; ADL) nõuab Poolas valimised võitnud konservatiivsesse Seaduse ja Õigluse parteisse kuuluvalt tulevaselt kaitseministrilt Antoni Macierewiczilt vabandamist ja taganemist oma 13 aastat tagasi raadios tehtud “Siioni tarkade protokolle” puudutava kommentaari eest, kirjutab forward.com.

2002. aastal Varssavi linnapeaks kandideerinud Macierewiczilt küsis raadiosaatesse helistaja, mida ta arvab “Siioni tarkade protokollidest”, 20. sajandi algusest pärit teosest, mis väidetavalt esitab sionistide kongressil ettekantud plaani juudiorganisatsioonide poolseks maailma kontrollimiseks.

Macierewicz vastas, et ta on “Protokolle” lugenud ja need pakkusid talle huvi. Tema sõnul vaieldakse nende autentsuse üle. “Kogemus näitab, et juudiringkondades on selliseid gruppe,” lisas ta.

See kommentaar on välja vihastanud USAs tegutseva ADLi. “Selline avaldus annab märku sügavast ja mürgisest antisemitismist,” teatas ADLi esimees Jonathan Greenblatt kirjas tulevasele Poola peaministrile Beata Szydlole. “Me usume, et te ei lase kellelgi, kes kannab selliseid veendumusi, saada oma valitsuse liikmeks.”

Macierewicz on kommunismivastase liikumise veteran, kes heideti kommunismiajal koolist välja ja oli poliitvang. Ta võttis osa ka Solidaarsuse liikumisest. Aastail 1991–1992 oli ta Poola siseminister. 2013. aastast on ta Seaduse ja Õigluse aseesimees ning pärast erakonna valimisvõitu määrati kaitseministriks.