Vabariiklasi võib saata Pennsylvania kohtuasjas edu

Maailm,
USA lipp

USA-s Pennsylvania osariigi valimistulemuste kinnitamise blokeerinud kohtuniku Patricia McCullough’ sõnul on üsna tõenäoline, et Pennsylvania valimispettusi puudutanud erakorralise hagi esitanud vabariiklasi saadab kohtus edu.

Kohtunik tuli selle arvamusega välja artiklis, milles ta selgitas pikemalt Pennsylvania valimistulemuste blokeerimise põhjuseid. Nädala alguses esitasid vabariiklastest juristid ja kandidaadid Pennsylvanias uue kohtuhagi, milles väidavad, et osariigi seadus kirjateel hääletamise kohta on vastuolus põhiseadusega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Kaebuse esitajatel on võiduvõimalus, kuna nad on viidanud asjaolule, mille kohaselt ei paku põhiseadus välja seaduslikku mehhanismi, mis võimaldaks kaughääletamise laiendamist ilma põhiseadust muutmata,“ kirjutas McCullough.

Erakorralise hagi esitamise puhul peavad kohtunikud kohe kaaluma, kas hagi esitajal on edu võimalus. McCullough avaldas arvamust, et antud juhul on tegemist arvestatava väitega.

Pennsylvania osariik teatas 24. novembril presidendivalimiste tulemuste sertifitseerimisest, samal ajal kui kohus alles tegeles mõlema poole kohtukaebustega. Vastuseks esitasid hagejad erakorralise kaebuse, milles väitsid, et osariik ei oleks tohtinud tegutseda kiirustades.

Kaebuses rõhutatakse, et ehkki Pennsylvanias on häältelugemine lõpetatud ja tulemusi kinnitav allkirjastatud sertifikaat esitatud, on sertifitseerimisprotsessi ametlikuks lõpuleviimiseks vaja läbida veel mitmeid olulisi etappe.

Vabariiklastest osariigi saadikud avaldasid 27. novembril memo, milles teatasid, et vaidlustavad 2020. aasta valimistulemused. Nende sõnul väärkasutasid Pennsylvania osariigi valitsuse täidesaatvad ja juriidilised kanalid valimisreeglite kehtestamisel oma seadusandlikku võimu. Lisaks nõuavad nad, et kuberner ning riigisekretär võtaksid senise sertifitseerimisprotsessi tagasi või tühistaksid selle ja lükkaksid edasi kõik ülejäänud sertifitseerimised.

Allikas: Epoch Times

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused