Vabaühenduste inimsmugeldajad nurisevad nende takistamise üle

Maailm,
©Reuters/Scanpix
Kaasaegne inimkaubandus käib õilsate loosungite all.

France Presse edastab taas uudise, mille aluseks on vabaühenduste nurin selle üle, et neil ei lasta vabalt inimkaubandust soodustavat migrandikorjet teha.

Inimõigusaktivistid süüdistasid pühapäeval Itaalia võime päästelaeva Sea-Watch 4 sadamast väljumise ja oma Vahemere missiooni jätkamise takistamises.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Siinkohal tuleb kohe ära märkida, et Itaalias on vasakpoolne valitsus, kes pärast parempoolse Lega ja migratsiooni takistanud siseministri Matteo Salvini võimult lahkumist taastas rändekoridori Itaalia kaudu.

Itaalia on viimastel kuudel võtnud vastu sadu Põhja-Aafrika migrante päevas, mida on raskendanud koroonaviiruse kriisi tõttu kehtestatud turvameetmed. Inimsmugeldajatele vabaühenduste sildi all on sellestki vähe.

Itaalia võimud viisid läbi laeva merekõlbulikkuse kontrolli ja seejärel keelasid sel lahkuda, teatasid Saksa aktivistide organisatsioonid Sea-Watch ja United4Rescue, samuti Piirideta Arstid.  Hetkel on laev sadamas Lõuna-Itaalias Palermos.

Laevainspektorid langetasid oma otsuse pärast seda, kui laeva pardalt leiti liiga palju päästeveste. Inspektorite väitel ei ole potentsiaalne päästetavate inimeste arv vastavuses laeva sanitaarsüsteemiga.

“Need väheusutavad ettekäänded näitavad taas, et selle inspektsiooni eesmärk polnud laeva ohutus, vaid süstemaatiline samm tsiviilpäästeoperatsioonide ennetamiseks Kesk-Vahemerel,” ütles Sea-Watch 4 missioonijuht Philipp Hahn. “Kuigi vastavad võimud on palunud meil aidata päästeoperatsioonide juures kaasa, blokeerivad nad nüüd veel ühte päästelaeva.”

Nagu näha, kavatsesid smugeldajad laeva inimesi täis toppida, et siis üleasustatusele rõhudes nõuda enda sadamatesse lubamist – ometigi süüdistavad nad oma plaanide nurjumises itaallasi

Abiorganisatsioonide laevad on läinud korduvalt pahuksisse Itaalia võimudega migrantide merelt äratoomise üle. Enamasti on selles süüdi needsamad vabaühendused, kes rikuvad massiliselt mistahes seadusi, alates meresõiduohutusest (lülitatakse välja transponderid, kui ollakse Liibüa vetes) kuni rikkumisteni prügi mahalaadimisel.

Itaalia on sattunud korduvalt kriitikatule alla, kuna see pole lubanud kokkukorjatud migrantidega pardal tsiviilaluseid oma sadamatesse – aga kaua võib.

Itaalia on siiski lubanud smugelduslaevade operatsioone pärast Prantsusmaa, Saksamaa ja Maltaga eelmisel septembril sõlmitud kokkulepet. Selle järgi peavad leppe osapooled jagama enda vahel ära Vahemerelt päästetud asüülitaotlejad.

Seega jätkub inimkaubandus Vahemerel täie hooga – ja Euroopa Liit kavandab uusi meetmeid migrantide laialijaotamiseks.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused