Vägistamine Soomes — miks ühiskond ei hoiata 14-aastast neidu poole vanema iraaklase eest?

Maailm,
Vägistamistevastane miiting Egiptuses
©Reuters/Scanpix
Vägistamistevastane miiting Egiptuses

Immigrantide vägistamispraktika pole Soomes enam uus teema, pigem “uus normaalsus”, kuid jätkuvalt ei vaadata otsa sellele, mida teeb ühiskond selliste asjade ärahoidmiseks — ja siin tuleks küsida, et kas poliitkorrektsus, multikultipropaganda ja liberalism pigem ei soodusta seda?

Soome Iltalehti kirjutab sellest, kuidas 30-aastane iraagi mees vägistas käesoleva aasta algul 14-aastase soome koolitüdruku. Mees pakkus tüdrukule kanepit ja vägistas tüdruku jaanuarikuus. Iraaklane pandi nüüd teo eest kolmeks aastaks vangi.

Põhikoolis õppiv 14-aastane ohver tutvus mehega kõigest nädal enne seda. 1987. aastal sündinud mees sai süüdistuse vägistamises ja lapse seksuaalses ärakasutamises. Lisaks mainiti kohtuotsuses ära narkokuritegu.

Mees oli saabunud Iraagist Soome 2015. aastal ja sai järgmisel aastal elamisloa. Paar päeva enne vägistamist oli ohver käinud süüdistatava juures kanepit tõmbamas. Kaasas olid ohvri kaks sõbrannat.

Ei saa üle ega ümber sellest, et miks käisid 14-aastased tüdrukud üldse võõramaalase juures? Kanepi tõmbamise pärast? Tundub, et Soome poliitkorrektses multikultuurses ühiskonnas on kõik käest ära. Ilmselt ei räägita seal sellest, millist ohtu kujutavad endast moslemimehed, kellesse usk on kodeerinud teadmise, et õige naine on peidus niqabi all ja veidigi paljastatum ning ise mehe juurde tulev naine on hoor, kellega tulebki nii käituda. Tõenäoliselt pole iraaklasele mingi piirang ka noore naisehakatise vanus, sest nende ühiskonnas pannakse tüdrukud paari juba alaealisena.

Lääne-Euroopa vasakliberaalne ühiskonnamudel on loonud pagulastest pildi kui õnnetutest sõja jalgu jäänud inimestest, kes muud ei soovigi, kui elada rahus ja anda oma panus ühiskonna õitsengusse — tegelikkus on üldjuhul täiesti vastupidine ja sõjakolletest tulevad enamasti mehed, kelle jaoks on inimelu väärtus ja kannatused väga tugevasti devalveerunud, ning sellele lisandub islamile omane naise alaväärtustamine.

Ka lääneriikide peavoolumeediast on läbi lipsanud kümneid juhuseid, kus immigrandid on vägistanud ja ka tapnud noori naisi, kes on tulnud appi pagulaskeskustesse, et aidata “õnnetuid”, kuid on langenud hoopis nende ohvriks. Eriti õõvastavad on juhused, kus naised peavad ennast selles süüdlaseks ja õigustavad neid sellega, et oleks pidanud arvestama vägistajate varasemate läbielamistega.

Poliitkorrektsust on nimetatud inimsusvastaseks kuriteoks. Ja seda ta ongi, sest oma kodumaa hukka saatnud võõraid on vasakliberaalses ühiskonnas sageli kujutatud õnnetute ohvritena, mida nad pole. Selle tagajärjel on sajad ja tuhanded Lääne-Euroopa naised ettevaatamatusest või naiivsusest langenud vägivalla ohvriks. Ka kõnealune 14-aastane Soome neiu poleks mingil juhul tohtinud olla iraaklasest kaabaka seltskonnas ja kanepit suitsetada. Tema saatuses on süüdi ka Soome ühiskonna liberalism.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused