Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Vahemere paadirände uus arengusuund – aluste kaaperdamine migrantide poolt

-
28.03.2019
Kaaperdatud ja seejärel vabastatud tanker Elhiblu 1 siseneb Maltal sadamasse.
© Reuters/Scanpix

Malta relvajõudude eriüksus hõivas neljapäeval migrantide kaaperdatud tankeri ning suundus migrantide ja meeskonnaga Malta sadama suunas.

Malta relvajõudude esindajate sõnul on kontroll aluse üle antud tagasi kaptenile ning laev eskorditakse Maltale, kus migrandid antakse üle politseile.

Malta ja Itaalia võimud teatasid varem, et ebaseaduslikud sisserändajad kaaperdasid tankeri Vahemerel ja sundisid seda suunduma Euroopasse. Tankeri meeskond oli päästnud enne ülevõtmist merehädast 120 inimest.

Palau lipu all seilav tanker Elhiblu I võttis migrandid peale rahvusvahelistest vetest, kus vastutab Liibüa piirivalve ja suundus algselt Tripoli suunas.  “Me oleme saanud teateid, et kaaperdatud laev on suundumas Malta või Lampedusa suunas,” ütles Malta piirivalve eestkõneleja kolmapäeval uudisteagentuurile AFP.

Ka Itaalia siseminister Matteo Salvini teatas kolmapäeval, et Liibüa ranniku lähedalt ebaseaduslikke sisserändajaid peale võtnud tanker muutis ootamatult kurssi Euroopa suunas ja alus tõenäoliselt kaaperdati migrantide poolt. Ta  nimetas toimunut piraatluseks.

“Need ei ole merehädalised, need on piraadid,” kirjutas Salvini suhtlusvõrgustikus Twitter.

Euroopa seisab nüüd suure väljakutse ees – kas liberaalne süsteem on võimeline selles teos nägema tõsist seaduserikkumist, mille karistamata jätmisega ei tohi ohtlikku pretsedenti luua, ja kas ollakse valmis kurjategijaid nende kodumaale tagasi saatma? Sest tegu on ju tõesti klassikalise piraatlusega, kui alus hõivatakse ja sunnitakse kurssi muutma…

Allikas: BNS