Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Vahemere paadiränne on kõige kuritegelikum just nende poolelt, kes surmateele asunuid kokku korjavad

-
12.11.2022
Kui migrandid asuvad teele sellise alusega, siis head reisi – keegi ei pea teid teekonnal aitama. Paraku on “uppumine” juba legendi sees.
© Scanpix

Itaalia parempoolne valitsus hakkab taas sulgema üht rändeteed üle Vahemere, nagu see oli siseminister Matteo Salvini ajal, ja see on taas vallandanud sõnasõja selle üle, kes peaks merelt kokkukorjatud migrandid vastu võtma. Selgub, et kui Itaalia seda ei tee, ei taha keegi neid omale võtta.

Vahemere paadirändes on paigast ära rida momente: näiteks peaks vabaühenduste laevad viima oma lasti sellele maale, mille lipu all nad sõidavad, seega enamuses Saksamaale. Migrandikorilased väidavad, et siis tuleks liiga pikki reise teha, aga vahepeal migrandid upuvad – aga tehku siis riigiga, kelle lippu nad kasutavad, vastav kokkulepe, et too saadab näiteks Sitsiiliasse omad laevad, kes lasti üle võtavad.

Teiseks ei peaks mööduvatel laevadel olema kohustust migrante peale korjata, kui nende alus ei leki ja vee peal püsib – on ju need aluselt teadlikult kaldast lahti lükatud selleks, et viia rändlejad Euroopasse. Ühegi teele asunud aluse eesmärkide seas ei tohiks olla teadlik merehätta sattumine ning lootus kohata mõnda päästelaeva – see ei ole aktsepteeritav, kui ise tekitatakse merehäda, mis ongi tegelikult väga palju surmasid põhjustanud. Isetekitatud merehäda on ka merereeglite vastu, sest samal ajal võib abi vajada keegi, kes sattus raskesse olukorda temast mittesõltuval põhjusel.

Samuti ei peaks ühelgil laeval olema kohustust viia migrandid lähimasse sadamasse – kui kaubalaev sõidab Gibraltarist Suessi kanalisse, siis on tal õigus panna “päästetud” maale Egiptuses.

Täiesti arusaamatu on olukord, kus maailm aktsepteerib inimkaubandust, lubab paadid Vahemere lõunakaldalt lahti lükata, neil hätta jääda ja siis vabaühenduste laevadel igati ebaseaduslikku päästetööd teha. Kui liberaalne Euroopa tahab migrante päästa, korjaku nad juba Liibüast ära, pangu oma riigi laevadele ja viigu Saksamaale. Kui neid ei taheta, lõpetagu inimkaubandus juba Liibüas-Tuneesias ära – see, et neil lastakse surmateele minna ja siis kakeldakse selle üle, kes peab rändlejad pärima, on ebaeetiline, rääkimata inimkaubanduse turgutamisest, sest seal liiguvad tohutud rahad.

Praeguse olukorra tekkes on liberaalne Euroopa suurem süüdlane kui inimkaubandust peatama asunud Itaalia parempoolne valitsus. Kui eelmine parempoolne valitsus rände sealtkaudu sulges, lõppes see Itaalia suunal üsna ruttu. Järelikult saab rännet seaduslikesse raamidesse suunata, kui vaid tahetakse.

Uued Uudised