Vahemerelt: ainult karmi käe poliitika suudab inimkaubandusele piiri panna

Vahemerest üle ronivad noored elujõus mehed on mailmas viimane nähtus, keda võiks “õnnetute” abivajajate nimetuse alla mahutada.

Euroopat Aafrikast ja Aasiast eraldaval veteväljal toimub praegu kurbmäng, mille tulemusest sõltub see, kas migrantide uppumissurmad lakkavad ja inimkaubandus soikub, või jätkavad smugeldamine ja surmavikati vihisemine edukat kasvu.

Siinkohal ongi tekkinud paradoksaalne olukord, kus näiliselt “ebainimlik”, migrantidest keelduv Itaalia eesotsas siseminister Matteo Salviniga võitlevad tegelikult kõige halva vastu, “päästvad” ja “inimlikud” vabaühendused aga turgutavad surma ja kurjategijate tegevust.

Viimane uudis Vahemerelt räägib sellest, et üheksa migranti hüppas teisipäeval päästelaevalt Itaalia Lampedusa saare lähistel merre, üritades “meeleheitlikult” saarele jõuda, teatas päästeorganisatsioon Open Arms.

Itaalia rannavalve ja päästelaeva meeskonnad üritavad migrante veest ära tuua, öeldi teadaandes. “Olukord on väljunud kontrolli alt,” lisasid nad.

Otseülekandes on näha, et vette hüpanud migrandid, kellest mõned ujuvad üksi ja teised grupis, kannavad päästeveste, kirjutas Associated Press.

Varem teisipäeval hüppas päästelaevalt merre üks migrantidest, kelle korjas pardale Itaalia rannavalve. Migrant keeldus naasmast Open Arms alusele.

Itaalia võimud ei luba Hispaania päästelaeva, mille pardal on migrandid, 19. päeva oma sadamatesse.

Inimkaubandus lakkab ilmselt siis, kui migrandid teavad ette, et neid ei oota keegi, vastas pole kedagi ja nad pole teretulnud – siis lõpetavad nad ka suurte rahade maksmise inimkaubitsejatele ja viimaste paadid jäävad lihtsalt tühjaks. Põgenikud peavad otsima emigreerumiseks seaduslikke teid, mis ei ole kuritegevuse kontrolli all.

Praegu merre hüppavad migrandid tuleb inimlikult veest välja korjata ja Liibüasse tagasi viia – siis saab sealgi teatavaks, et Euroopa lõpetab ebaseaduslikkuse vohamise Vahemerel.

Kui ebainimlik see ka ei tundu, ka päästelaevadel tuleb elada rasked olukorrad, mässud laevadel (nagu hiljutine kaklus migrantide vahel ühel laeval) ja pikad merelviibimised, et nad mõistaksid – ebaseaduslik tegutsemine ei ole mingi inimlikkuse mõõdupuu. Peamine on see, et ajupestud sallivuslased saaksid aru – nende tegevus põhjustab kasvõi kaudselt paljude inimeste hukkumise.

Seega läheb praegu ainsana õiget teed Itaalia ja seda Matteo Salvini juhtimisel.

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga