Vähemuste nõudlikkus kasvutrendis: kõik, kes neid ei toeta, tuleb häbistada või risti lüüa

Transseksuaalid Madridi geiparaadil.Transseksuaalid Madriidis

Maailm muutub aina segasemaks, miski ei suuda enam üllatada ja uudis, et multikultimaailm on üksteise kõride kallale läinud, tekitab järele mõeldes isegi lõbusust.

Nimelt läksid Suurbritannia leiboristid isekeskis tülli, kui “uutele väärtustele” rõhuv erakond otsustas avada naisliikmetele mõeldud valimisnimekirjad kõikidele neile, kes end naisena määratlevad, sealhulgas ka neile, kes pole veel Briti seaduste kohaselt oma sugu mehest naiseks muutnud, vahendab ERR ajalehte Times.

See on ärritanud neid tööerakondlasi, kes leiavad, et transsooliste õigusi ei tohiks laiendada naiste õiguste arvelt. Transsoolistest aktivistid on aga nõudnud seda, et need leiboristide liikmed, kes on olnud erakonna otsuse vastu, tuleks parteist välja heita. See sundis Briti leiboristide juhti Jeremy Corbyni tegema otsuseid, mis kokkuvõttes peaks mõlemad pooled maha rahustama.

Prantsusmaal ajas feministid kahte lehte see, kui ajaleht Le Monde avaldas hiljaaegu 100 naiskirjaniku ja -näitleja avaliku kirja, milles kaitsti meeste õigust naistele külge lüüa. Allakirjutanute seas oli tuntud näitlejanna Catherine Deneuve, kelle arvates on #MeToo liikumine läinud liiga kaugele ja see aheldavat naised igavese ohvri staatuse külge.

Mõistagi langes näitlejanna naisõiguslaste suure pahameele osaliseks ja pidi osade väljendite pärast vabandama, kuid lõpptulemusena on Prantsuse feministid lõhenenud, sest mõõdukam osa neist toetab teatud ruumis prantslasliku võrgutamiskunsti säilimist, seda vastukaaluks anglosaksi maailmas levinud äärmuslikule meeste täielikule tõrjumisele ja ahistatute ohvrikultuse õhutamisele.

Ilmselt peab multikultuurne Lääs tõdema, et “uute priviligeeritute” õnneks on veel olemast meesšovinistist valge keskealine heteromees, kelle materdamine ühendab kõik vähemused. Mis aga saab siis, kui see “kõigi pattude isa” on elimineeritud?

Kommentaarid