Valgevene annab Leedu rändekonfliktile hagu juurde

Maailm,
©Scanpix
Leedu armee rajab migrantide tõkestamiseks piiritara.

Minski võimude katse saavutada ühe opositsiooniliidri väljaandmine näitab, et Valgevene kavatseb pingeid juurde kruvida ja rändekriisi paisutada. Võimud otsustasid sulgeda ka hulga välismaiseid vabaühendusi.

Leedu keeldus Valgevene taotlusest endise presidendikandidaadi Svjatlana Tsihhanovskaja väljaandmiseks, ütles Valgevene peaprokurör Andrei Šved.

“Võin ametlikult kinnitada, et Leedu keeldus taotlusest,” ütles peaprokurör pühapäeva õhtul Valgevene televisioonis. “Keeldumises ei mainitud äraütlemise põhjust, meie ei näe sellele õiguslikku alust.”

“Rakendame kõiki seaduslikke meetmeid, et saavutada kurjategijate väljaandmine. Vene kolleegidega oleme saavutanud sel alal väga häid tulemusi ja oleme selle eest tänulikud,” lisas Šved.

Leedu välisminister Gabrielius Landsbergis arutab esmaspäeval Brüsselis oma Euroopa Liidu ametivendadega ettepanekut kehtestada Valgevenele uued sanktsioonid.

Minister esineb selle ettepanekuga rändekriisi õhutamise pärast, millega tegeleb Minsk.

Välisministrite nõukogu istungi eel ütles Landsbergis BNS-ile, et Euroopa Liit peab takistatama autoritaarsetel režiimidel kasutada inimesi poliitiliseks väljapressimiseks kogu EL-i suhtes.

Ta arutas oma ettepanekut pühapäeval mitteametlikul kohtumisel Balti- ja Põhjamaade ministritega.

Leedu teeb ettepaneku kehtestada hiljuti kooskõlastatud Ryanair juhtumi sektorisanktsioonidele lisaks veel uusi.

Pühapäeva hommikust esmaspäeva hommikuni peeti Leedus kinni umbes 60 ebaseaduslikku immigranti, kes sisenesid riiki üle Valgevene piiri, teatas Leedu piirivalveamet.

Kuuendat päeva järjest jäi kinni peetud illegaalsete immigrantide arv alla saja.

Sel aastal on Leedu-Valgevene piiri lähedal kinni peetud 1676 välismaalast ehk enam kui 20 korda rohkem kui kogu eelmise aasta jooksul. Peamiselt on illegaale tabatud Druskininkai (518), Ignalina (316), Varena (313) ja Salcininkai (234) rajoonis.

Leedu on kehtestanud rändesurve tõttu riigis eriolukorra.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused