VÄLISPOLIITILINE KOMMENTAAR. Kas Donald Trumpist saab maailma kõige kauem tagandatav riigipea?

Maailm,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Demokraat Californiast Zoe Lofgren tagandamiskomitee istungil.

Kui jälgida Eesti peavoolumeediat, mis toetub Lääne vasakliberaalsetele väljaannetele, jääb mulje, et kohe-kohe võetakse USA president Donald Trump ametist maha – ja nii juba kolm aastat.

Üks viimaseid uudised väidab: “Esindajatekoda: tõendid Trumpi kuritarvitustest on ülekaalukad.” Paljuütlev pealkiri, kuid kellelgil ei maksa loota, et sellel mingi tagajärg tuleb: demokraadid kannavad sõelaga vett.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ühendriikide demokraadid olid raudselt veendunud, et 2016. aasta presidendivalimised võidab Hillary Clinton – ja kui valituks osutus Donald Trump, järgnes algul täielik šokk ja siis meeletu raev. Kui viimaks oldi longu vajunud suled taas kohevile saanud, järgnesid rünnakud Trumpi pihta igast asendist ja mistahes ajal.

Veidi vähem kui kolm aastat on Trumpi väidetavate seaduserikkumiste jälgi otsitud maa alt ja maa pealt, sõprade ja vaenlaste hulgast, Venemaalt ja Ukrainast, lekitajatelt ja libauudistetootjatelt – ja alati pas(a)undab USA peavoolumeedia, et nüüd on Trumpil lips läbi. Aga ei miskit, mees on ikka ametis.

Politoloog Toomas Alatalu märkis hiljaaegu, et 90% USA meediast on Trumpi-vaenulik. Kui süüdistused tema vastu läbi kukuvad, ega siis keegi sellest räägi – ümberlükkamistest lihtsalt vaikitakse. Sama toimub ka Eesti meedias nii Trumpi kui ka näiteks Järviku osas – liivajooksnud kahtlustused jäetakse õhku rippuma, neid maha ei võeta.

Oleks loogiline, kui USA demokraadid võtaks nüüd auru maha ja keskenduks Trumpi tagandamise asemel oma valimiskampaaniale. Aga ei, presidendi tagandamiskatsed ongi üks osa DP valimiskampaaniast, nagu oli pidev süüdistamine üks osa tema töö häirimisest – et riigipea peaks ainult rünnakute tagasitõrjumisega tegelema ega saaks pühenduda valimislubaduste täitmisele. Kui ta aga neid ei täida, siis ei valita teda ka tagasi. Trump aga on palju ära teinud ja tema populaarsus on kõrge.

Toomas Alatalu hinnangul toimib Reformierakond Eestis täpselt USA demokraatide eeskujul – EKRE ministrite ründamised ja mahavõtmised, valitsuse töö häirimine, et ta lubadusi täita ei saaks ja pidev skandaalide üleskeerutamine on kopeeritud klintonlaste käest.

Mis aga puutub Donaldi Trumpi, siis liiva jooksevad ka kõik edasised rünnakud ja tõenäoliselt tuleb teda maha võtta veel viis aastat – järgmisel ehk valimiste aastal ja neljal valitsemisaastal.

UU

2 commentsOn VÄLISPOLIITILINE KOMMENTAAR. Kas Donald Trumpist saab maailma kõige kauem tagandatav riigipea?

 • Avatar

  Ameerika Ühendriigid loodi kui VABARIIK ja seda väljendasid oma kirjutistes sisuliselt kõik riigi kokkupanijad.
  Praegune mõiste DEMOKRAATIA on see millega tahetakse asendada vabariikliku riigikorda ja see on õnestunud.
  Erinevus on selles, et VABARIIGIS kehtib SEADUS aga demokraatias kehtib selle õigus kellel on rohkem raha hääli osta.
  Püüdke kallid inimesed see erinevus omale selgeks teha ja nii mõnigi arusaam loksub paika.

 • Avatar

  Kui Trump oleks keegi kes seisab rahva eest, siis oleks ta sama teed juba ammu läinud, mida läks John F. Kennedy. Ta on petis nagu need eelnevad, ei ole enam vahet millise poole kanditaat saab võimule, mõlemad pooled on ühe keha jäsemed (reaalsus räägib selle eest). All on kõne, kus viimane ehe USA president hoiatas siis ja praegu valitseva võimu eest.
  https://www.youtube.com/watch?v=zdMbmdFOvTs 05:18 (kus algab rahva poole pöördumise tõsine osa)

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused