Vangide massikaebused riigi vastu on Brüsseli algatatud viis Ungarit survestada

Maailm,
©Reuters/Scanpix
Liberaalid võitlevad vangide elutingimuste eest seal, kus see neile poliitiliselt kasulik on. Pilt on illustratiivne.

Euroopa Liit on leidnud uue tee, kuidas Ungarit karistada – on algatatud massiline elutingimuste üle kaebamine vanglates ja sellel pinnal kompensatsioonide nõudmine.

Ungari peaminister Viktor Orbán õigustas reedel valitsuse otsust peatada vangidele kehvade elutingimuste eest kompensatsiooni maksmine.

Orbán süüdistas advokaate, kes absurdsete süüdistuste põhjal on sundinud riiki pärast kaotust Euroopa inimõiguskohtus 2015. aastal ka kõige tühistematel põhjustel vangidele valuraha maksma.

Riik on maksnud umbes 12 000 taotlejale kokku üle 30 miljoni euro. “Seadust kasutatakse kurjasti ära, sellepärast me enam ei maksa,” kuulutas ta ja lisas, et oodata on uusi kohtulahinguid nii Euroopa tasemel kui kõrgemalgi.

Valitsusel on kavas kõik väljamaksed peatada ja teha parlamendile ettepanek reegleid karmistada.

“Niipea kui keegi siseneb vanglasse, pöördub keegi – vabaühendus või advokaat – tema poole ja informeerib teda, kuidas sellega äri teha,” ütles pressiesindaja Bence Tuzson Hír TV-le.

Budapest arutab asja Euroopa Parlamendi ja Euroopa Nõukoguga, kes on Ungari vanglaid kritiseerinud.

Kommentaarid

One commentOn Vangide massikaebused riigi vastu on Brüsseli algatatud viis Ungarit survestada

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused