Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Varem sadamad avanud Itaalia vasakvalitsus sulges need koroonahirmus taas, inimsmugeldajad pole rahul

-
09.04.2020
Nüüd ei saa enam “parempopuliste” süüdistada, sest sadamad sulges vasakliberaalne valitsus.
© ZP/Scanpix

Viiruse levik pole niinimetatud vabaühendustele üldsegi mingi teema, saaks ainult migrante importida.

Merelt migrante kokku korjavad ühendused taunivad Itaalia sadamate sulgemist – ikka ei saada aru, et pandeemia ajal oleks õige panna rõhk põgenikepaatide kaldale jätmisele, mitte aga koroonaviirusele avatud sadamatele.

Vahemerelt migrante päästvad organisatsioonid mõistsid kolmapäeval hukka Itaalia otsuse sulgeda sadamad koroonaviiruse pandeemia tõttu.

Siseministeerium teatas teisipäeval, et Itaaliat ei saa enam pidada “turvasadamaks”, sest koroonaviirus on nõudnud riigis rohkem kui 17 500 inimese elu. See tähendab, et merelt päästetud migrante ei saa enam Itaaliasse tuua.

Itaalia kehtestas kuu aja eest üleriigilised piirangud viiruse leviku tõkestamiseks. Väga oluline fakt on see, et praegu sulges sadamad seesama vasakvalitsus, kes Lega siseministri Matteo Salvini lahkumise järel need uuesti avas. Kui varem olid vabaühenduste jaoks “pahad” Lega ja Salvini, siis nüüd on selleks “omad” vasakpoolsed.

Piirideta Arstid (MDF), Mediterranea Saving Humans, Saksa merepäästeorganisatsioon Sea-Watch ja Hispaania Open Arms süüdistavad Roomat koroonakriisi kasutamises ettekäändena, et migrante mitte riiki lasta. Omal ajal kõlasid samasugused süüdistused Lega ministri vastu.

“Sellisel ajal ei saa tuua kodanike kannatusi tervishoiukriisi tõttu põhjenduseks, et loobuda toetamast neid, keda ähvardab õhupuudus mitte intensiivravivoodis, vaid uppudes,” rõhutavad vabaühendused, kes ise samal ajal lausa kutsuvad inimesi ohtlikele merereisidele.

Kuigi on ilmselge, et ka merelt päästmine on kriisi ajal raskendatud ja surmaohtu sattumine tõenäolisem, ei soovi vabaühendused mitte surmaretkedele asumist piirata, vaid lubaksid pigem viiruse levikut koos migrantidega. (AFP-BNS-UU)