Varem sadamad avanud Itaalia vasakvalitsus sulges need koroonahirmus taas, inimsmugeldajad pole rahul

Maailm,
- Updated
©ZP/Scanpix
Nüüd ei saa enam “parempopuliste” süüdistada, sest sadamad sulges vasakliberaalne valitsus.

Viiruse levik pole niinimetatud vabaühendustele üldsegi mingi teema, saaks ainult migrante importida.

Merelt migrante kokku korjavad ühendused taunivad Itaalia sadamate sulgemist – ikka ei saada aru, et pandeemia ajal oleks õige panna rõhk põgenikepaatide kaldale jätmisele, mitte aga koroonaviirusele avatud sadamatele.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Vahemerelt migrante päästvad organisatsioonid mõistsid kolmapäeval hukka Itaalia otsuse sulgeda sadamad koroonaviiruse pandeemia tõttu.

Siseministeerium teatas teisipäeval, et Itaaliat ei saa enam pidada “turvasadamaks”, sest koroonaviirus on nõudnud riigis rohkem kui 17 500 inimese elu. See tähendab, et merelt päästetud migrante ei saa enam Itaaliasse tuua.

Itaalia kehtestas kuu aja eest üleriigilised piirangud viiruse leviku tõkestamiseks. Väga oluline fakt on see, et praegu sulges sadamad seesama vasakvalitsus, kes Lega siseministri Matteo Salvini lahkumise järel need uuesti avas. Kui varem olid vabaühenduste jaoks “pahad” Lega ja Salvini, siis nüüd on selleks “omad” vasakpoolsed.

Piirideta Arstid (MDF), Mediterranea Saving Humans, Saksa merepäästeorganisatsioon Sea-Watch ja Hispaania Open Arms süüdistavad Roomat koroonakriisi kasutamises ettekäändena, et migrante mitte riiki lasta. Omal ajal kõlasid samasugused süüdistused Lega ministri vastu.

“Sellisel ajal ei saa tuua kodanike kannatusi tervishoiukriisi tõttu põhjenduseks, et loobuda toetamast neid, keda ähvardab õhupuudus mitte intensiivravivoodis, vaid uppudes,” rõhutavad vabaühendused, kes ise samal ajal lausa kutsuvad inimesi ohtlikele merereisidele.

Kuigi on ilmselge, et ka merelt päästmine on kriisi ajal raskendatud ja surmaohtu sattumine tõenäolisem, ei soovi vabaühendused mitte surmaretkedele asumist piirata, vaid lubaksid pigem viiruse levikut koos migrantidega. (AFP-BNS-UU)

One commentOn Varem sadamad avanud Itaalia vasakvalitsus sulges need koroonahirmus taas, inimsmugeldajad pole rahul

  • Avatar

    Miks nad seda teevad? – loomulikult on selleks ajendiks raha, mida tõenäoliselt saadakse inimkaubanduse maffialt, vb ka Sorose fondidelt ja liberaalsetelt valitsustelt.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused