Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Varjupaigataotlejad lasevad Läti Mucenieki asüülikeskusest lihtsalt jalga

-
17.10.2021
Need tegelased on Lätti jõudmiseni rikkunud paljude riikide paljusid seadusi, aga Lätis saavad nad õiguse linnaloaks ja seeläbi ka uueks ebaseaduslikuks põgenemiseks.
© Scanpix

Läti Mucenieki asüülikeskusest on alates 11. augustist lahkunud 276 varjupaigataotlejat ning mõned neist on hiljem kinni peetud teises riikides, ütles Läti kodakondsus- ja migratsiooniamet (PMLP) BNS-le.

Piirivalve väitel on 77 varjupaigataotlejat kinni peetud välisriikides, peamiselt Leedus, kust nad suunati tagasi Lätisse.

PMLP kinnitas, et keskusest lahkunute varjupaigataotlused peatatakse. Kui nad sinna tagasi pöörduvad, siis on neil õigus uuesti varjupaika küsida.

Kehtiva korra järgi ei või varjupaigataotleja lahkuda Mucenieki keskusest kauem kui 24 tunniks ja sellest tuleb keskuse töötajaid teavitada.

Lõviosa Mucenieki keskusesse jõudnutest on peamiselt Iraagist pärit migrandid, kes on ebaseaduslikult ületanud Läti-Valgevene piiri.

Läti valitsus kehtestas 11. augustist kuni 10. novembrini Ludzas, Krāslavas ja Augšdaugavas ja Daugavpilsi linnas eriolukorra.

Jääb arusaamatuks, miks lastakse migrante üldse “linna peale”, mis on juba puhas ahvatlus jalgalaskmiseks ning turvalisusoht kohalikele, veelgi enam aga on arusaamatu see, et peatatud varjupaigataotlusi lastakse uuesti esitada. (BNS-UU)