Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Varjupaigataotlejaid koroonaviirus ei võta – vähemalt Saksamaa näib nii arvavat

-
08.04.2020
Silt, mis migrantidele tähendab pudrumägesid ja piimajõgesid.
© EPA/Scanpix

Loa ja vajaduseta Saksamaale siseneda soovivad välismaalased saadetakse piirilt tagasi, kuid varjupaigataotlejatele sissesõidukeeld siiski ei kehti.

Saksamaa kuulutas märtsi keskel koroonaviiruse tõttu välja üldise sisenemiskeelu, keeld ei kehti aga varjupaigataotlejate suhtes. Politsei jälgib sisenemist Prantsusmaa, Austria, Taani, Luksemburgi ja Šveitsi piiril ning välismaalased saadetakse ilma eranditeta tagasi. Sissesõit on lubatud erirühmadele nagu arstid ja teised hädavajalikud töötajad, …aga ka varjupaigataotlejatele. Õnneks mitte neile, kel on tuvastatud koroonaviirus.

Pärast sissesõidukeelu on piirilt tagasi saadetud 63 000 inimest. Siseminister Horst Seehofer (CSU) on väidetavalt erinevate rühmade võrdse kohtlemise vastu, lubades erandeid, millest osa tulenevad poliitkorrektsusest.

Varjupaigataotlejate arv on küll järsult vähenenud. Siseministeeriumi teatel taotles märtsi jooksul Saksamaal varjupaika umbes 1500 migranti, enne seda oli aga kuus umbes 10 000 inimest.

Mõned kristlikud demokraadid, näiteks CDU Bundestagi aseesimees Thorsten Frei, märgivad, et isegi tavaolukorras ei tohiks läbi ebaseaduslikult Euroopa reisinud varjupaigataotlejatel lubada riiki valida, nii et nad tuleks tagasi saata esmasesse saabumisriiki.

“Kuidas saame keelata ELi kodanikel reisida Saksamaale, kui lubame varjupaigataotlejatel ebaseaduslikult piiri ületada,” ütles Frei.

Frei nõuab, et sisenemiskeeldu kohaldataks ka varjupaigataotlejatele, piiri tuleks kontrollida kõigil maismaapiiridel ja vaja on ka koostööd naaberriikide piirivalveasutustega.

Allikas: Junge Freiheit