Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Vasakäärmuslased tõid USA agressiivsed rahutused üle Euroopasse

-
01.06.2020
Äärmuslased lubavad Londonis, et rahu ei tule.
© ZP/Scanpix

USA-s vallandunud vägivaldsed massirahutused mustanahalise George Floydi surma tõttu on levinud nüüd ka üle Atlandi Euroopasse. Vasakpoolse terrorirühmituse Antifa ja mustanahaliste liikumise Black Lives Matter juhtimisel on protestijad tulnud tänavatele ka Londonis, pööramata mingit tähelepanu riigis kehtivatele koroonapiirangutele.

Breitbarti ajakirjanik Kurt Zindulka filmis mässajaid Londoni erinevais paigus, muuhulgas ka näiteks USA saatkonna juures, peaministri residentsi juures 10 Downing Streetil ja Trafalgar Square’il. Proteste toetab ka Londoni moslemist linnapea Sadiq Khan, kes on tuntud leiborist ja Trumpi vastane.

Väidetavalt protesteerivad demonstrandid George Floydi surma vastu Minneapolises. Floyd suri vahistamisel, kui valge politseinik ta vastu maad surus. Floydi süüdistati kolmanda astme mõrvas ja surma põhjustamises hooletusest. Paljude arvates kasutatakse aga Floydi surma üha rohkem erinevate poliitiliste agendade propageerimiseks ning mässude ja rüüstamiste õigustamiseks.

Londonis Trafalgar Square’ile kogunenud demonstrandid kandsid plakateid kirjadega: „VAIKIMINE = VÄGIVALD“ ja „UK EI OLE SÜÜTU!“, lisaks skandeeriti „Lõpetage meie tapmine!“ Samuti karjusid Downing Streetile kogunenud mässajad: „Fuck Boris!“, pidades silmas Ühendkuningriigi peaministrit Boris Johnsonit, kelle seotust George Floydi juhtumiga on küll väga raske tuvastada.

Videol on näha ka graffitit, mis väidab, et Londoni politsei on Trumpi teenistuses, ehkki ka seda seost on loogiliselt väga raske näha, eriti kuna Londoni Metropolitan Police’i juhib vasakliberaalne Cressida Dick.

Loomulikult ei pööranud demonstrandid mingit tähelepanu sotsiaalse distantsi hoidmisele, enamik ei kandnud ka maske.

Saksamaa pealinnas Berliinis leidis samuti aset sarnane demonstratsioon. Reutersi andmetel kogunes seal paarsada demonstranti plakatitega, millelt võis lugeda: „Õiglus George Floydile“ ja „Lõpetage meie tapmine“.

Berliini väljaastumised on põhimõtteliselt veelgi kummalisemad kui Londoni omad. Kui Suurbritannia on tõepoolest paljuski ajalooliselt Ameerika Ühendriikidega seotud, siis Saksamaal ja selle eelkäijatel ei ole USA-ga õigupoolest mingeid selliseid suhteid.

Allikas: Breitbart