Vasakliberaalne suhtumine jääb alles ka pandeemia-järgses maailmas

Maailm,
©EPA/Scanpix
Kuni Euroopas teevad ilma Brüsseli “poliitbüroolased”, pole muutusi oodata. Donald Tusk ja Guy Verhofstadt.

Paljud inimesed on pakkunud, et pandeemia järel muutub maailm tunduvalt, sest paljud vasakliberaalide algatatud tühikargamised lihtsalt ei tööta, eriti vaesuvas maailmas – seda ei maksa siiski loota.

Massimigratsioon jääb: AFP kirjutas reedel, et Prantsuse, Itaalia, Hispaania ja Saksa siseministrid nõuavad Euroopa Komisjonile saadetud ühiskirjas migrantide merelt päästmiseks solidaarsusmehhanismi loomist.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Brüsseli diktaat jääb: Ungari jäi neljapäeval Euroopa Liidu kõrgeimas kohtus kaotajaks migrantide jaoks loodud nõndanimetatud transiiditsoonide asjas.

Vabaduste piiramine jätkub: EL-i värske raport lubab, et “paremäärmusluse” vastu võitlemise sildi all kavatsetakse kinni pigistada mistahes teisitimõtlemine, vihakõnede keelamise katte all võideldakse ka edasipidi “etnorahvusluse” vastu.

Euroopa Liit põrus täielikult koroonakriisi saabudes, kuid jätkab endiselt loosungite karjumist Euroopa ühtsuse vajadusest, kuigi miski eriti ei tööta. Euroopa Parlament otsib 2 triljonit eurot koroonakriisi leevendamiseks, kusjuures Suurbritannia lahkumisega kaotatakse 12 miljardit igal aastal – Brexit toimus seejuures just Brüsseli süül.

Haigus ei pannud liberaalset Euroopat mõtlema – seda saab teha ainult järgnev sügav majanduskriis, mis kahjuks teeks vaeseks kõik eurooplased, kuid ainult otsene rahapuudus lõpetaks Brüsseli lollused. Seegi pole kindel – Soome on lubanud migrante aidata ka siis, kui endal kõik otsas on. Hirmu võib liberaalidele peale ajada vaid see, kui oma vaesuv rahvas tuleb “kollaste vestide” kombel tänavatele.

Sellest lähtuvalt jääb vaid loota, et Euroopa majandustel jääb hing nii kinni, et migrantide poputamine ei osutu enam mingilgi kombel võimalikuks.

UU

2 commentsOn Vasakliberaalne suhtumine jääb alles ka pandeemia-järgses maailmas

  • Avatar

    Praegul on häälekas vähemuse demokraatia, kisademokraatia ja kui sellest saab veel kerstidentlik demokraatia siis meie kõik elame kiibilaagrites aga niikaugele ikka pask ei ulatu, et hiinast siia kuigi külmakapitaavid teevad promo.

  • Avatar

    Demokraatia pole teatavasti mitte midagi muud kui rahva ( st enamuse ) surve oma valitsejate ( st vähemuse ) suhtes. Oleks aeg ka Euroopas, eriti Lääne – Euroopas, taastada demokraatia

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused