Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Vasakliberaalsed protestijad Berliinis: “vihkamise” vastu veelgi suurema vihkamisega, keskmine sõrm püsti

-
28.05.2018
Tüüpiline AfD vastu protesteerija Berliinis.
© AP/Photo

Multikultuursust pooldavatele jõududele sobib väga hästi loosung “Vihkamise vastu veel suurema vihkamisega”, mida tõestasid ka sündmused pühapäeval Berliiinis.

Nimelt korraldas immigratsioonivastane erakond Alternatiiv Saksamaale (AfD) suure meeleavalduse, mis oli suunatud Merkeli vastu. See ajas kohe pöördesse vasakpoolsed, kes asusid korraldama vastuaktsioone.

Väidetavalt osales AfD meeleavaldusel umbes 5000 inimest, vastumeeleavaldustel aga viis korda rohkem. Kuigi Euroopa vasakliberaalne meedia üritab alati rahvuslaste hulka võimalikult väikeseks pisendada ning “omade” arvu taevani tõsta, võivad need numbrid ka tõesed olla, sest AfD-le poolehoidu osutada on Saksamaal ohtlik, vasakäärmuslastele aga on võimuagenda toetus avatud.

Berliini sündmuste omapäraks aga oli see, et vasakliberaalsed jõud demonstreerisid selgelt oma inimsusevastasust. AP News iseloomustab nende tegevust ühe fraasiga “keskmine sõrm püsti”. BNS-i uudis aga annab väga eredalt edasi vasakpoolsete aktsiooni vihkamist täis tausta.

“Enne meeleavaldusi olid vasakäärmusliku liikumise Antifa liikmed kutsunud oma veebiküljel kaosele, kutsudes toetajaid “saboteerima AfD meeleavaldust kõigi vajalike vahenditega”. Meeleavaldused möödusid enamasti rahumeelselt, kuigi Berliini politsei teatas Twitteris, et oli sunnitud kasutama pipragaasi ühel väljakul, kus protestijad püüdsid tõketest läbi murda. Mujal linnas süüdati ilutulestikurakettidega põlema kaks prügikonteinerit, mis veeretati tänavale, vigastades üht naissoost demonstranti.” Tegu oli Antifa aktsioonidega.

“Berliinis kõndides lehvitasid AfD vastased vikerkaarelippe, puhusid seebimulle, kandsid loosungeid “Rassism ei ole alternatiiv” ja skandeerisid “Kasige minema, natsid” ja “Kogu Berliin vihkab AfD-d”.” Nagu siit selgub, arvavad vasakliberaalid, et nemad on kogu Berliin, kuigi Alternatiiv Saksamaale kogub kiiresti kogu Saksamaal populaarsust, neil on Bundestagis üle 90 koha ning nende kohalolek on märgatavalt muutnud debattide tooni.

“Ühe häälekamatest vastumeeleavaldustest korraldas aga BNS-i andmetel Berliini tehnoskene klubi, kelle liikmed olid paatidel ja ujuvplatvormidel seadnud end sisse Spree jõel, et bassitümpsu abil AfD “minema peletada”. “Berliini klubikultuur on kõike seda, mida natsid ei ole,” deklareerisid nad oma avalduses. “Me oleme edumeelsed, veidrad, feministlikud, rassismivastased, kaasavad ja värvikad.”” Tähelepanu väärib ka BNS-i kirjeldus “AfD marssi saatsid teekonnal kõrvaltänavaile kogunenud vastumeeleavaldajate vile, pilked ja väljasirutatud keskmised sõrmed” — tüüpiline “lumehelbekeste” protest.

Ühest tsitaadist on näha, et poliitilisi oponente tembeldatakse taas natsideks ja eraldi on välja toodud: “AfD asejuht, Adolf Hitleri rahandusministri lapselaps Beatrix von Storch ütles meeleavaldajatele, et Saksamaa on läbikukkunud integratsiooni esmaklassiline näide.” Rõhk on pandud inimese esivanematele, mitte tema sõnades peituvale tõele.

“On hirmutav mõelda, mis juhtub, kui see partei (AfD – toim.) suuremaks kasvab,” ütles 76-aastane Süürias sündinud Yesra Zubaidi, vahendab BNS. Euroopale on hirmutav, kui seda ei juhtu.

AfD pooldajad alustasid oma marssi “Saksamaa tuleviku nimel” vahetult pärast keskpäeva Berliini pearaudteejaamast ning suundusid sealt Brandenburgi väravate juurde. Paljud lehvitasid seejuures Saksamaa lippe. “Merkel peab lahkuma” ja “Meie oleme rahvas” skandeerisid marssijad.