Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Vasakpoolsed on raevus, sest nende poolt tsenseeritav sotsiaalmeedia hakkab käest libisema

-
01.05.2022
Elon Musk astub vasakpoolsetele suusulgejatele valusasti kandadele.
© Scanpix

Möödunud nädalal ilmunud uudise järel, et miljardär Elon Musk ostis ära Twitteri, on vasakpoolsed olnud vahkvihas ja näidanud taas oma tõelist palet. Florida vabariiklasest kuberner Ron DeSantise sõnul on vasaklased nii endast väljas, kuna nad kasutasid Twitterit „oma narratiivi pealesurumiseks“. Ühtlasi nimetas DeSantis Bideni administratsiooni tõeministeeriumiks, viitega Orwelli kuulsale romaanile „1984“.

„Kui sul ei lähe hästi, siis on kaks võimalust. Sa võid proovida teha asju paremini ning siis on lootus, et inimestele hakkavad sinu tegemised rohkem meeldima, või sa üritad sulgeda suu igaühel, kes sinu halba poliitikat kritiseerib,“ ütles DeSantis reedel pressikonverentsil ja lisas, et Bideni administratsioon „paistab tegelevat teise variandiga“. Nimelt teatas Bideni administratsioon hiljuti, et loomisel on nn valeinformatsiooni nõukogu, mida hakkab juhtima vasakradikaalsete vaadetega Nina Jankowicz.

„Nad tahavad vaigistada eriarvamusel olijaid,“ ütles De Santis, väites ühtlasi, et inimestel on sellest kõrini. „Ja nüüd näeme seda ka Elon Muski Twitteri ostu puhul, sest nad [vasakpoolsed] tahavad kasutada Twitterit oma narratiivi pealesurumiseks.“ Ta jätkas: „Kui keegi teeb asju või räägib asjadest, mis on vastuolus selliste inimeste jutuga nagu Fauci või kes iganes… nad vaigistatakse, tsenseeritakse,“ ütles ta, lisades et midagi sellist ei tohiks vabas ühiskonnas eksisteerida.

DeSantise sõnul on tohutu probleem, et vabas ühiskonnas ei ole inimestel võimalik sotsiaalmeedias neil teemadel rääkida. „Musk nägi seda, ja et inimesi tsenseeritakse. Ta nägi, kuidas Babylon Bee [satiirisait] suleti põhjusel, et neil oli julgust visata nalja näiteks transideoloogia teemadel.“ De Santis lisas, et sõnavabadust toetavad inimesed pakatavad soovist „rääkida tõtt selle riigi lagunevale ja diskrediteeritud valitsevale eliidile“. Ühtlasi usub DeSantis, et tegemist on tõukega, mis toob ameeriklastele tagasi võimaluse rääkida tõtt ja hakata vastu.

Elon Musk kirjutas vasakpoolsete raevu kommenteerides Twitteris: „Vasakäärmuslased vihkavad kõiki, iseennast kaasaarvatud!“ Hiljem lisas ta oma kommentaarile juurde: „Aga ma ei ole ka paremäärmusluse fänn. Vähem vihkamist ja rohkem armastust.“

Muski jälgijad Twitteris kommenteerisid tema postitust, mainides et vähem vihkamist eeldab nii või teisiti sisumodereerimist. Üks jälgija vastas: „Paremäärmuslust ei ole olemas. Igaüks, kes on vähegi parempoolne või tsentrist, on vasakpoolsete jaoks paremäärmuslane.“

Allikas: Breitbart