Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Vasakpoolsed tahavad pandeemiast hoolimata Kreeka laagrite migrandid Saksamaa hotellidesse paigutada

03.04.2020
Kreeka on hädas migrantidega, kelle sisenemist ta pikka aega kuidagi ei takistanud. Pilt on illustratiivne.
© AFP/Scanpix

Koroonaviirus hoiab Euroopat endiselt oma raudses haardes, kuid Saksamaa vasakpoolsed poliitikud nõuavad, et Berliin võtaks Kreeka saarte migrandilaagritest viivitamatult vastu vähemalt 1500 migranti.

Selle nädala alguses väitis Saksamaa roheliste esindaja Dirk Behrendt, kes on ühtlasi Berliini liidumaa justiits- ja võrdõiguslikkuse minister, et migrandid tuleks Kreekast Berliini tuua ja majutada nad praegu tühjadena seisvatesse hotellidesse, kirjutab Junge Freiheit.

„Meil on praegu Berliinis terve hulk tühjana seisvaid hotelle, mida saaks kasutada põgenike majutamiseks,“ ütles Behrendt. „Meil on ruumi,“ lisas ta. „See, et inimesed Lesbosel elavad isetehtud telkides vihma ja külma käes, ei ole Euroopa Liidu vääriline.“

Saksamaa võimud on arutanud migrantide Kreekast ära toomist detsembrist saadiks. Algselt soovisid Berliini liidumaa esindajad saata Kreekasse migrantidele lennukid järgi, kuid selleks oli vaja föderaalset maabumisluba.

„Kui riigi tasandil midagi kiiresti ette ei võeta – ja minu jaoks on siin pigem küsimus tundides kui päevades –, siis on Berliin valmis astuma samme iseseisvalt, koostöös abiorganisatsioonidega, ning lennutama inimesed Lesboselt siia,“ teatas Behrendt.

Sarnaseid üleskutseid on teinud ka vabaühendus Refugee Council of Europe. Ka nemad on soovitanud majutada asüülitaotlejad pandeemia ajal tühjaks jäänud hotellidesse, puhkemajadesse ja korteritesse.