Vasakpoolsed tahavad pandeemiast hoolimata Kreeka laagrite migrandid Saksamaa hotellidesse paigutada

Maailm,
- Updated
©AFP/Scanpix
Kreeka on hädas migrantidega, kelle sisenemist ta pikka aega kuidagi ei takistanud. Pilt on illustratiivne.

Koroonaviirus hoiab Euroopat endiselt oma raudses haardes, kuid Saksamaa vasakpoolsed poliitikud nõuavad, et Berliin võtaks Kreeka saarte migrandilaagritest viivitamatult vastu vähemalt 1500 migranti.

Selle nädala alguses väitis Saksamaa roheliste esindaja Dirk Behrendt, kes on ühtlasi Berliini liidumaa justiits- ja võrdõiguslikkuse minister, et migrandid tuleks Kreekast Berliini tuua ja majutada nad praegu tühjadena seisvatesse hotellidesse, kirjutab Junge Freiheit.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Meil on praegu Berliinis terve hulk tühjana seisvaid hotelle, mida saaks kasutada põgenike majutamiseks,“ ütles Behrendt. „Meil on ruumi,“ lisas ta. „See, et inimesed Lesbosel elavad isetehtud telkides vihma ja külma käes, ei ole Euroopa Liidu vääriline.“

Saksamaa võimud on arutanud migrantide Kreekast ära toomist detsembrist saadiks. Algselt soovisid Berliini liidumaa esindajad saata Kreekasse migrantidele lennukid järgi, kuid selleks oli vaja föderaalset maabumisluba.

„Kui riigi tasandil midagi kiiresti ette ei võeta – ja minu jaoks on siin pigem küsimus tundides kui päevades –, siis on Berliin valmis astuma samme iseseisvalt, koostöös abiorganisatsioonidega, ning lennutama inimesed Lesboselt siia,“ teatas Behrendt.

Sarnaseid üleskutseid on teinud ka vabaühendus Refugee Council of Europe. Ka nemad on soovitanud majutada asüülitaotlejad pandeemia ajal tühjaks jäänud hotellidesse, puhkemajadesse ja korteritesse.

 

4 commentsOn Vasakpoolsed tahavad pandeemiast hoolimata Kreeka laagrite migrandid Saksamaa hotellidesse paigutada

 • Avatar
  Nojah, vasakpoolsed

  Ekre võiks ühekülgsete ettekujutuste vältimiseks püüda mõnikord ka nn paremoolset saksamaad tutvustada. Eesmärgiks võiks muidugi olla oma sisu. Aga mõtteid võib koguda ka teiste parimaid palu esitades ja hinnates.

 • Avatar

  Vastuseks kasutajale “Aago Metsar” kes ütles nii:
  “Kui saaks ainult VÕRDSELT IMMIGRANTIDEGA, Saksa hotelli ja nende ülalpidamisele! Aga siin oleme me ikka veel J.Goebbelsi ja A.Hitleri järgi “alamrass”! Asüül, ka majanduslik, Ida-Euroopale EI LAIENE!”
  Ära palun sega padubolsevike märgadesse unenägudesse inimesi kes püüdsid seista selle eest, et sellist saasta EI toimuks.
  Kui sa ei ole tuttav antud isikute REAALSETE seisukohtadega ja kordad bolsevike sõjapropagndat ei ole sa parem kui need bolsevikud. Tänan.

 • Avatar

  KÕik need punarohelised arbuusid, “sallijad”, “abistajad” jms. võtku aga enda juurde koju, oma kööki, diivaline ja kasvõi magamistuppa,. enda isikliku rahakoti peale ja poputagu nong suksutagu kuidas jaksavad. Teistele ei tohi enda soove peale suruda ja maksumaksjate rahaga on eriti praegu palju muuudki teha kui para… illegaale poputada!

 • Avatar

  Mitu migranti kavatsevad Lauristin, Kaljurand, Sotsinovski jt puna-roosad oma korteritesse majutada?

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused